Верховна рада ухвалила державний бюджет на 2023 рік

Верховна рада ухвалила державний бюджет на 2023 рік

Важливо
Верховна рада ухвалила державний бюджет на 2023 рік
. Фото: з телеграм-каналу Ярослава Железняка

Верховна рада ухвалила Державний бюджет на 2023 рік у другому читанні та в цілому. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. "За" проголосували 295 депутатів, утримались — 35, проти — 0.

По фракціях:

 • “Слуга Народу” — 211
 • “ЄС” — 0
 • “Батьківщина” — 0
 • “Платформа за життя та мир” — 18
 • “За майбутнє” — 15
 • “Голос” — 10
 • “Довіра” — 16
 • “Відновлення України” — 15
 • Позафракційні — 10.

"Це рекорд по найбільш завчасному прийняттю Бюджету за історію України. Тепер сподіваємося, що міжнародні партнери оцінять нашу пунктуальність і повністю профінансують закладений, теж рекордний, дефіцит у розмірі 38 млрд доларів", — повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.

Як повідомив 31 жовтня прем'єр-міністр Денис Шмигаль, до другого читання уряд скоригував прогноз зростання ВВП на 2023 рік в бік консервативного сценарію (3,2% замість 4,6%). Прогноз інфляції зменшили з 30% до 28%.

Бюджет-2023 планується з урахуванням 1,3 трлн грн доходів. Завдяки скоригованим макропоказникам та податковим змінам пропонуємо збільшити дохідну частину на понад 50 млрд грн.

"Видатки складатимуть 2,6 трлн грн. Ми збільшили обсяги видатків на виплати пенсій, на ліквідацію наслідків збройної агресії Росії (будівництво, ремонти, купівля людям житла), на наукову й науково-технічну діяльність, на пільгові іпотечні кредити ВПО. Загалом до другого читання в проєкті держбюджету видаткова частина зросла на 66,8 млрд грн", — зазначив Шмигаль.

Він додав, що дефіцит держбюджету наступного року складе понад 20% ВВП: "Будемо покривати його за рахунок допомоги партнерів. Нам потрібно залучити 38 млрд доларів. Отримаємо їх від ЄС, США, МВФ та інших донорів".

"Пріоритет №1 – безпека й оборона – залишається незмінним. Спрямовуємо на боротьбу з окупантами понад 1 трлн грн, це більше 18% ВВП. Фінансуємо українську армію самостійно за рахунок внутрішніх ресурсів", — додав Шмигаль.

Що відомо

 • Кабінет міністрів на засіданні 13 вересня затвердив проєкт бюджету на 2023 рік. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, Держбюджет-2023 – це бюджет країни, яка "стане сильнішою, зміцнить свою обороноздатність, зможе відбудовуватися після завданої шкоди через російську збройну агресію, а також дбати про тих громадян, які цього потребують".
 • 7 жовтня Верховна рада розпочала розгляд проєкту бюджету на 2023 рік у першому читанні.

Читайте також

"Безпрецедентно високий": нардепка розповіла, яким буде дефіцит бюджету-2023

"Цифри шокуючі, бо ми у війні". Як песимістичний проєкт бюджету-2023 вплине на українців

"З кожної гривні 50 копійок на безпеку": Кабмін ухвалив проєкт бюджету-2023

На початок