Швейцарія надасть 100 млн франків на відновлення енергетичної інфраструктури України

Швейцарія надасть 100 млн франків на відновлення енергетичної інфраструктури України

Швейцарія надасть 100 млн франків на відновлення енергетичної інфраструктури України
Парламент Швейцарії в Берні, Швейцарія. Getty Images

Федеральна рада ухвалила план дій щодо допомоги Україні у невідкладному відновленні енергетичної інфраструктури. З цією метою Швейцарія надасть допомогу у розмірі 100 млн швейцарських франків (101,4 млн євро).

Про це повідомляється на сайті швейцарського уряду.

"Близько 18 мільйонів людей в Україні (близько 40 % населення) потребують допомоги через війну. З настанням зими ця цифра може зрости до 24 мільйонів. Понад 30% енергетичної інфраструктури України було пошкоджено. Цілеспрямовані атаки залишили багато населених пунктів без доступу до питної води, а також призвели до перебоїв в електропостачанні та телекомунікаціях. Україна потребує додаткової допомоги від міжнародної спільноти для подолання цієї надзвичайної ситуації", — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Рівень пошкоджених Росією енергетичних об'єктів в Україні сягнув 40%

Швейцарія підтримуватиме проєкти, спрямовані на підтримку невідкладного відновлення енергетичної інфраструктури та полегшення складної гуманітарної ситуації. Наприклад, Швейцарія допомагає компаніям "Укренерго" закуповувати енергоносії та запасні частини, сприяє ремонту систем залізничних кріплень (для перевезення важких вантажів, таких як зерно) та надає гуманітарну підтримку, щоб допомогти тим, хто найбільше постраждав від війни в Україні, підготуватися до зими (заміна вікон, утеплення, забезпечення продуктами харчування тощо).

Федеральна рада також звернеться до парламенту країни з проханням надати додатковий кредит у розмірі 76 млн швейцарських франків для фінансування цих напрямків діяльності.

Читайте також

Росія вдарила по енергооб`єкту в Кривому Розі, ООН відхиляє заяви РФ про "біологічну зброю". 253 день війни. Онлайн

В Україні закінчується обладнання для ремонту пошкоджених енергетичних об'єктів — ДТЕК

Чайник, або 120 смартфонів. П'ять способів економити електроенергію

На початок