Пеніси на сучасних картинах виявилися більшими, ніж століття тому: дослідження

Пеніси на сучасних картинах виявилися більшими, ніж століття тому: дослідження

Пеніси на сучасних картинах виявилися більшими, ніж століття тому: дослідження
Фреска Мікеланджело Буонарроті на стелі Сикстинської капели (Ватикан) "Створення Адама" (близько 1511 —1512 роки). Фото: Вікіпедія

Вчені з Туреччини та Великої Британії проаналізували, як змінювалося зображення чоловічих пенісів у мистецтві протягом останніх семи століть. Оригінальне дослідження "Зображення пенісів на історичних картинах відображають зміну уявлень про ідеальний розмір пеніса" (Depictions of Penises in Historical Paintings Reflect Changing Perceptions of the Ideal Penis Size) було опубліковане 29 жовтня у щомісячному медичному журналі BJU International.

Вчені з'ясували, що на сучасних картинах статеві члени зображуються суттєво більшими, ніж у попередні періоди. На думку авторів статті, зараз на мистецтво впливають ЗМІ, соцмережі та порнографія, що й відбивається на піднесенні до ідеалу великого, часто нереалістичного пеніса.

Науковці шукали картини із зображенням оголених чоловіків на різних сайтах з історії мистецтва за такими запитами, як "найбільш відомі зображення оголених чоловіків", "оголений чоловік" тощо, починаючи з творів Ренесансу (після 1400-х років), та аналізували зміни розміру пеніса з плином часу.

Картина Мондріана висіла догори дриґом понад 75 років

З 232 знайдених картин 72 були виключені через те, що на них були зображені підлітки або ерегований пеніс. Також виключали й ті картини, на яких неможливо оцінити параметри пеніса й обличчя. Загалом науковці проаналізували 160 картин з оголеними чоловіками, створених 99 художниками з 21 країни світу (найчастіше це були італійські, французькі та британські митці).

Пеніси на сучасних картинах виявилися більшими, ніж століття тому
Едґар Деґа "Male Nude", 1856 рік. Фото: Вікіпедія

"На картинах, що зображують оголених чоловіків, розмір пеніса поступово збільшувався протягом останніх шести століть, і особливо після ХХ століття. Це спостереження ілюструє зміну соціокультурного вкладу в образ чоловічого тіла", – йдеться у висновках до статті.

"Дівчина з перловою сережкою" не постраждала: екоактивіст намагався приклеїти себе до картини

Тенденцію до збільшення пенісів на картинах вчені пов'язують із тим, що художники стали зображувати звичайних людей, а не міфічних персонажів. У сучасному мистецтві сексуальний аспект не такий табуйований, як раніше, і межа між мистецтвом та порнографією (яка часто породжує нереалістичні вимоги до чоловічої краси) майже стирається. І це викликає у чоловіків невпевненість у собі, тривожність, та змушує до небезпечних хірургічних втручань й інколи приводить до статевої дисфункції.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок