Спецінспекція Кропивницького штрафує за спалювання листя

Спецінспекція Кропивницького штрафує за спалювання листя

Спецінспекція Кропивницького штрафує за спалювання листя
pixabay.com

Спецінспекція міської ради Кропивницького цієї осені виписала два штрафи за спалювання листя. Про це розповів Суспільному керівник спецінспекції Олександр Брюховецький.

Штрафи за спалювання сміття та утворення сміттєзвалищ становлять від 340 до 1700 гривень. Спецінспекція фіксує такі випадки, кінцеве рішення про розмір штрафу ухвалює комісія міськради.

Читайте також: Власники будинків, які хочуть прибрати свої обійстя від листя, можуть зробити з нього добриво. Як саме

"У багатьох мешканців, на жаль, є така звичка – звалювати сміття де захочеться, не замислюючись про наслідки, –сказав Олександр Брюховецький. – Є люди, які не розуміють, що спалювання листя і сміття – заборонене, оскільки може початись пожежа. Крім того, це дуже шкідливо для здоров'я".

Що відомо

  • Через спалювання опалого листя виділяються небезпечні речовини – сполуки аміаку, чадний газ, бензопірен тощо. Вони можуть викликати у людини онкологічні та серцево-судинні захворювання, алергію, бронхіальну астму. Це інформація від доцентки екологічної кафедри Центральноукраїнського державного університету Тетяни Тунік. Крім шкоди для здоров’я людини, спалювання листя шкодить довкіллю, забруднює повітря та ґрунт.
  • У лютому 2021 року президент Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій. Штрафи за спалювання листя збільшили, ввели кримінальну відповідальність.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок