На Харківщині затримали жінку, яка підтримала окупантів в сюжеті росЗМІ

На Харківщині затримали жінку, яка підтримала окупантів в сюжеті росЗМІ

На Харківщині затримали жінку, яка підтримала окупантів в сюжеті росЗМІ
Переселенка з Донеччини, за даними поліції, виправдовувала російське вторгнення та публічно підтримала окупантів. Джерело фото: Поліція Харківщини

60-річну уродженку Донеччини, яка після початку російської агресії на сході України вісім років тому переселилася на Харківщину, затримали за підозрою у колабораційній діяльності.

У 2014 жінка переїхала з селища Миронівський Донецької області до села Манцівка поблизу Великого Бурлука.

"Ця жінка вже бачила війну рф проти України з 2014 року, але усе одно підтримувала "русскій мір". Більш того, переїхала вона до Харківської області, а не до росіян. Великий Бурлук та села навколо нього окупували вже 25 лютого. З самого початку окупації Людмила підтримувала збройну агресію проти України та окупаційну адміністрацію", — повідомив начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

За його словами, під час окупації 5 вересня вона стала героїнею сюжету російського "Першого каналу", де розповіла про "позитивні настрої щодо окупації, прославляла та виправдовувала дії представників рф".

За колабораційну діяльність (ч. 6 ст. 111-1Організація та проведення заходів політичного характеру, здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та/або його окупаційною адміністрацією, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань та/або на уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України, за відсутності ознак державної зради, активна участь у таких заходах —караються позбавленням волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої. КК України) жінці загрожує від 10 до 12 років ув'язнення. Слідчі зібрали свідчення місцевих жителів та відеоматеріали.

Читайте також

"Щоночі бачу її оченята": жінка з Харківщини розповіла, як російські військові вбили 10-річну онуку

На початок