Листи Гереги: депутати "Голосу" звернулися до НАЗК і НАБУ

Листи Гереги: депутати "Голосу" звернулися до НАЗК і НАБУ

Ексклюзивно
Листи Гереги: депутати "Голосу" звернулися до НАЗК і НАБУ
. Facebook

Кілька депутатів фракції "Голос" направили листи до Національного агентства із запобігання корупції та Національного антикорупційного бюро з проханням розслідувати можливу корупцію нардепа Олександра Гереги. Приводом стали листи Гереги із пропозицією купувати захисні маски у його компанії "Епіцентр К".

Про це Суспільному повідомив речник партії "Голос" Ярема Дух.

За його словами, листи підписали троє народних депутатів: Андрій Осадчук, Ярослав Юрчишин і Роман Лозинський. І направили їх у НАЗК та НАБУ.

"В зв’язку з цим сьогодні ми звертаємося до Національного агентства із запобігання корупції з проханням розслідувати цей інцидент, дати йому правову оцінку і притягнути винних до відповідальності відповідно до вимог законодавства", - пояснив свою позицію Осадчук.

Водночас заступник голови ОПУ Кирило Тимошенко ще раз наголосив, що між Україною та Китаєм літаки возять три види вантажу. Зокрема, це засоби захисту для лікарів, що закуповувались за не бюджетні кошти, а оплату літака організовував Офіс президента за кошти благодійних фондів. Також це вантаж, який закуповув бізнес для передачі в лікарні України. У цьому випадку ОПУ організовував оплату літака за не бюджетні кошти. І третій вид вантажу - медобладнення чи засоби захисту, яке закуповували аптечні та торгівельні мережі для продажу. За словами Тимошенка, у цьому випадку ці мережі самі оплачували літаки.

Що відомо

  • Раніше мер Києва Віталій Кличко підтвердив, що від нардепа Олександра Гереги надійшов лист з пропозицією придбати медичні товари для протидії епідемії коронавірусної інфекції у його компанії "Епіцентр К".
  • 23 квітня АН-225 "Мрія" перевіз із Китаю до України черговий вантаж медичних засобів. Його зустрічав президент Володимир Зеленський. Тоді у Офісі президента повідомили, що до України доставили гуманітарний вантаж.
  • Після появи інформації про звернення Гереги до КМДА щодо закупівлі масок, в Офісі президента зазначили, що протягом квітня держава забезпечила доставку в Україну 1,3 млн спеціальних респіраторів, понад 200 тисяч одноразових костюмів, а також 250 тисяч ПЛР-тестів з Китаю та Південної Кореї. Проте частина з них була привезена на замовлення комерційних структур.
На початок