На Львівщині оцифрували ще три храми

На Львівщині оцифрували ще три храми

На Львівщині оцифрували ще три храми
Львівська ОВА

На Львівщині оцифрували ще три храми у межах проєкту #SaveUkrainianHeritage. 3D-моделі трьох жовківських храмів виготовила компанія "Skeiron". Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Оцифрували церкву Пресвятого Серця Христового, церкву святого священномученика Йосафата та костел святого Лаврентія.

"Працювати з об’єктами культурної спадщини завжди цікаво, бо ніколи не знаєш, на що можеш натрапити і які цікавинки віднайдеш. До прикладу, у церкві Серця Христового ми були здивовані побачити фрески не лише на релігійну, але й національну тематику. Зачаровані, ми повертались розглядати їх по кілька разів. А у костелі святого Лаврентія, щоб відсканувати горище, нам довелося підніматися вгору дуже вузьким проходом, – це трішки лячно і незвично, але цікаво", — каже співзасновник компанії "Skeiron" Андрій Гривняк.

Кожний храм сканували протягом двох днів. Для цього встановлювали півтори-три сотні скануючих станцій, зробили від двох до чотирьох тисяч фотографій, залежно від специфіки та деталізованості храмів. За словами співзасновника компанії Юрія Преподобного, у Жовкві вже оцифрували всі необхідні пам'ятки архітектури.

"Найважливіші пам’ятки вже мають свої 3D-копії – раніше були оцифровані: Жовківська синагога, Жовківський замок та церква Пресвятої Трійці, яка внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО. У списку маємо багато цінних пам’яток інших населених пунктів Львівщини і навіть інших областей України", — каже співзасновник компанії "Skeiron" Юрій Преподобний.

Зараз фахівці працюють над створенням 3D-моделей для ще 10-ти об’єктів на Львівщині.

Читайте також

На Львівщині відреставрували дзвіницю монастиря-пам’ятки національного значення

"Ми не знаємо наскільки захищені". У Львові оцифровують Вірменський собор та дві церкви

У Львові оцифровують фонди митрополита Андрея Шептицького

У храм на Львівщині, де зібрані мощі понад 700 святих, тепер можна здійснити онлайн-екскурсію

На початок