Польського генерала призначили командувачем української військової тренувальної місії

Польського генерала призначили командувачем української військової тренувальної місії

Польського генерала призначили командувачем української військової тренувальної місії
. Польський генерал Пьотр Тритек. Фото: Збройні Сили Республіки Польща

Польський генерал Пьотр Тритек призначений Європейським Союзом командувачем української військової тренувальної місії.

Про це повідомляє польський ресурс RMF 24.

Генерал Тритек, який наразі є командиром 11-ї бронетанкової кавалерійської дивізії, координуватиме міжнародну підготовку українських військовослужбовців. Раніше він проходив службу в Іраку та Афганістані.

Тритек очолить оперативне командування. "Він все зведе докупи", — сказав дипломат ЄС в ефірі RMF FM. Рішення про призначення було ухвалено сьогодні (27 жовтня, — ред.) комітетом з питань політики та безпеки (COPS).

Йдеться про підготовку особового складу, навчання з організації логістики, медичних закладів, а також підготовку української армії на випадок застосування біологічної, хімічної чи ядерної зброї.

Оперативне командування базуватиметься у місті Нова Демба на Підкарпатті у Польщі. Друге оперативне командування буде розташоване в Німеччині, але лише для місій, що проводяться в цій країні. Буде також командування в Брюсселі — адміністративного характеру.

Такий "незвичний" тристоронній поділ пояснюється тим, що Берлін спочатку не хотів погоджуватися на те, що головне командування має перейти до Польщі. Були навіть розбіжності між Польщею і Німеччиною. Для того, щоб поставити крапку в суперечці — ухвалили рішення застосувати саме таку форму командування, пише видання.

Місія з підготовки українських військових — давня ідея Польщі, але раніше ця ініціатива була заблокована Францією та Німеччиною, вони аргументували це тим, що "не варто дратувати Росію".

На першому етапі планується підготувати близько 15 тисяч українських військовослужбовців. Тренувальна місія має розпочатися уже в листопаді. Її бюджет визначено у розмірі 106 млн євро на два роки. Більшість навчань відбуватиметься на польській території.

Читайте також

Британія тренує 10 тисяч українських військових: хто вони та чому навчаються

Австралія передасть Україні додаткову військову техніку та організує навчання для військових

На початок