На Бобровиці у Чернігові волонтери склять будинки, які пошкоджені, внаслідок обстрілів росіян

На Бобровиці у Чернігові волонтери склять будинки, які пошкоджені, внаслідок обстрілів росіян

На Бобровиці у Чернігові волонтери склять будинки, які пошкоджені, внаслідок обстрілів росіян
ФОТО: Суспільне Чернігів

Волонтери громадської організації "Десна" безкоштовно склять будинки тих, хто постраждав від російських обстрілів у лютому-березні в мікрорайоні Бобровиця. Загалом за тиждень планують відремонтувати дев'ять будинків, на що вони зібрали майже 200 тисяч гривень.

Чернігівка Світлана Дерека живе у своєму будинку 27 років. В неї двоє синів, один має інвалідність. Зараз вони мешкають у напівзруйнованому будинку.

"25-го лютого вікна зразу повилітали. Другий поверх був дерев’яний. На першому ще трималися. А далі з кожним разом, при кожному вибуху розбивалися", — каже жінка.
Світлана Дерека
Світлана Дерека. ФОТО: Суспільне Чернігів

В підвалі її будинку від обстрілів ховалися п’ятнадцять сусідів, оселі яких повністю знищили росіяни. Окрім вікон у будинку Світлани частково зруйнований дах. Жінка каже, грошей на ремонт в сім’ї немає.

"Повністю знесений шифер. Ми плівкою затягли. Маємо надію, що зможемо накрити, але зараз будматеріали дуже дорогі, 58 листів на одну сторону потрібно. Ми не в змозі".

Влітку вона із синами жила в одній кімнаті, яка менш постраждала. З настанням холодів і в тій кімнаті стало важко перебувати.

Одна з кімнат будинку Світлани Дереки
Одна з кімнат будинку Світлани Дереки. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Коли похолодало, ми придбали електрообігрівач, яким змогли трохи втримати тепло у будівлі. Стеля, через те, що натягнута плівкою все одно протікає. І поки нас не було — текла вода. Потріскалась стеля. На цей момент навіть коли дощ йде, то ще підтікає, плівка пропускає. Меблі всі порозсихались".

Допомогти жінці вирішили волонтери ГО "Десна". В її будинку вони повністю замінюють вікна на першому поверсі.

"Район Бобровиці найбільш постраждалий, в принципі ми почали працювати саме тут. Йдуть холоди, треба допомагати. Ми їздили, спілкувалися, дивилися на людей, чи можуть вони собі дозволити самі вікна чи ні. По-людськи навіть питали, напряму чи можуть вони встановити, чи треба допомогти. Були наглі люди, які казали: “В нас вікно погано закривається, так ви замініть його повністю”. Зрозуміло, що ця людина одразу відсіюється", — говорить представник ГО "Десна" Сергій Пальоха.
Сергій Пальоха
Сергій Пальоха. ФОТО: Суспільне Чернігів

Протягом тижня волонтери планують засклити дев'ять будинків на Бобровиці. На це вони вже зібрали майже 200 тисяч гривень. Сергій Пальоха каже, зараз важко зібрати необхідну суму.

"Чесно скажу, донатять, якщо в них є інтерес. якщо є якийсь аукціон, щоб їм цікаво було в ньому взяти участь. Тоді так, тоді люди кидають гроші. Гроші ми беремо саме з донатів. І ще ми отримали грант від організації “Ukrainian action”, це люди, які жили в Україні якийсь час, потім вони переїхали в Англію".

Роботи зі встановлення нового вікна
Роботи зі встановлення нового вікна. ФОТО: Суспільне Чернігів

Світлана Дерека каже, що в домі газове опалення, і тепер вони зможуть перезимувати на першому поверсі будинку.

"Для мене і для дітей це дуже великі суми. Ми б самі не змогли встановити всі вікна. Другий поверх в нас не жилий, ми затягли плівкою і все. Добре, що ми зробимо перший поверх, і ще в надії, що ми накриємо і не буде текти та зможемо перезимувати".

Детальніше у сюжеті:

Читайте також

На відновлення Чернігова потрібно 3-5 років, — Атрошенко

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок