У Києві та області почалися стабілізаційні відключення електроенергії

У Києві та області почалися стабілізаційні відключення електроенергії

У Києві та області почалися стабілізаційні відключення електроенергії
Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

За розпорядженням НЕК "Укренерго", у Києві та Київській області з 5:38 27 жовтня почалися стабілізаційні відключення світла. Про це повідомляють у компаніях ДТЕК Київські електромережі і ДТЕК Київські регіональні електромережі.

Для того, аби кияни могли заздалегідь підготуватися, ДТЕК Київські електромережі публікує орієнтовний перелік вулиць, де в разі необхідності буде обмежене електропостачання, та орієнтовні години вимкнення світла для цих адрес.

У компанії нагадують, що всі споживачі електроенергії Києва розділені на 3 групи. Електропостачання для кожної групи припиняється у визначений проміжок часу. Можлива невелика похибка у часі в межах 30-40 хвилин для перепідключення електропостачання між групами.

Стабілізаційні вимкнення світла за розпорядженням НЕК Укренерго відбуваються 27 жовтня і в Київській області. Список населених пунктів, яких може стосуватися таке відключення, розміщений на сайті ДТЕК Київські регіональні електромережі.

Енергетики докладають усіх зусиль, щоб відключення тривали не більше 4 годин. Однак в окремих випадках через масштабність пошкоджень енергосистеми електропостачання може бути відсутнім більш тривалий час. Споживачів просять слідкувати за оновленнями на сайтах і сторінках у соцмережі компаній ДТЕК Київські регіональні мережі і ДТЕК Київські електромережі.

Якщо у громадян після відключення за графіком не з’явилось світло — енергетики просять повідомляти про це через канали комунікації у Viber і Telegram.

Щоб отримувати інформацію щодо можливих відключень електроенергії у столиці, можна користуватися чат-ботом YASNO у Telegram. Налаштувавши його, мешканці можуть отримувати оперативні сповіщення у разі виникнення ризиків відключень та відповідних команд Укренерго. Знайти чат-бот можна через пошук у Telegram, ввівши YASNO-online.

Для того, аби підтримати енергосистему мешканців закликають помірно споживати електроенергію — вмикати енергоємні прилади по черзі, максимально знизити споживання електроенергії зранку з 6:00 до 11:00 та ввечері з 17:00 до 23:00. Бізнес-клієнтів просять обмежити використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів.

Що відомо

  • В Україні 20 жовтня, запроваджуються обмеження на користування електроенергією. Графіки віялових відключень розробили і для Києва. Енергетики пояснюють, що відключення триватиме для кожного клієнта не більше, ніж 4 години. Однак перебої зі світлом можуть повторитись для деяких споживачів протягом доби через 8 годин, якщо Укренерго не скасує застосування стабілізаційних відключень.
  • З 10 жовтня внаслідок ударів, які завдали російські військові по території України було зруйновано 30% українських електростанцій. Це спричинило масові відключення світла.
  • Директор Центру досліджень енергетики EIR Center Олександр Харченко заявив, що близько 40% загальної інфраструктури та генеруючих потужностей енергетичної системи України серйозно пошкоджено.

Читайте також

Вночі РФ вдарила по одній із громад на Київщині — Кулеба

На початок