Близько 40% енергетичної інфраструктури серйозно пошкоджено — Центр досліджень енергетики

Близько 40% енергетичної інфраструктури серйозно пошкоджено — Центр досліджень енергетики

Близько 40% енергетичної інфраструктури серйозно пошкоджено — Центр досліджень енергетики
. Фото: УНІАН

Близько 40% загальної інфраструктури та генеруючих потужностей енергетичної системи України серйозно пошкоджено. При виході з ладу високотехнологічної частини енергетичної інфраструктури потрібно чекати повного відновлення від 9 місяців до 1,5 року. Тому планові відключення світла — неминучі.

Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики EIR Center Олександр Харченко в ефірі загальнонаціонального телемарафону на Суспільному.

"На жаль, з тими новими даними, які ми зараз бачимо, близько 40% загальної інфраструктури і наших генеруючих потужностей справді дуже серйозно пошкоджено. Триває робота для того, щоб відновлювати, ремонтувати і перепідключати і робити все можливе. Але чудеса можливі до певної міри. Тому треба очікувати, що сьогодні і завтра будуть відключення не тільки аварійні, але й планові", — сказав Харченко.

За його словами, аварійні ситуації поділяються на кілька типів. Залежно від типу пошкодження — потрібна різна кількість часу для відновлення електропостачання. У перші години після легкої аварії можна відновити "те, що можна швидко перемкнути на резервні лінії". На другому етапі складніших пошкоджень потрібно кілька тижнів. За словами Харченка, потрібен час, щоб "відновити просте обладнання, яке є на складах, яке можна швидко привезти, і ця частина обладнання зазвичай відновлюється за 3-4 тижні".

Найскладніше, за його словами, коли відбуваються аварії третього ступеня складності.

"На жаль, що в генерації, що в розподілі електрики є високотехнологічна частина, це і трансформатори високої потужності, турбіни, котли — там все набагато складніше. тут мова йде про 9 місяців — рік, часом півтора року для того, щоб відновити обладнання", — додав Харченко.

За його словами, українцям потрібно готуватись до відключень електроенергії, подеколи досить тривалих.

Що відомо

  • З 10 жовтня внаслідок ударів, які завдали російські військові по території України було зруйновано 30% українських електростанцій. Це спричинило масові відключення світла.

Читайте також

За тиждень атак окупантів було зруйновано 30% українських електростанцій — Зеленський

"Загальна ситуація потребує дуже свідомого споживання" — Зеленський закликав до економії електроенергії

На початок