Поширювала інформацію про ЗСУ. Жительку Миколаєва залишили під вартою

Поширювала інформацію про ЗСУ. Жительку Миколаєва залишили під вартою

Поширювала інформацію про ЗСУ. Жительку Миколаєва залишили під вартою
Судове засідання. Миколаїв 26 жовтня 2022 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Чергове засідання з розгляду справи жительки Миколаєва 26 жовтня відбулось у Заводському районному суді Миколаєва. В обвинувальному акті вказана низка епізодів: дописи у соціальній мережі, спрямовані на підтримку дій російських військових, та інформації щодо розміщення підрозділів Збройних сил України.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного Федір Бондар.

Жительку Миколаєва обвинувачують за двома статтями Кримінального кодексу України — у виправдовуванні дій країни-агресорки та у несанкціонованому поширенні інформації про захисників України. За ці правопорушення передбачено до 12 років позбавлення волі.

Прокурор Олексій Мерімерін під час засідання суду зачитав повідомлення, яке жінка розмістила четвертого червня 2022 року в загальному чаті месенджера "Телеграм".

"Під псевдонімом "Василиса Премудрая" розмістила повідомлення: "Я, напевно, якась ненормальна жінка. З яким задоволенням я дивлюся, як діє російська військова техніка — аж ноги соваються, непередавані почуття", — прочитав повідомлення покурор.

За словами прокурора, Яременко зможе переховуватись від суду, бо вона обвинувачується у вчиненні злочинів, які належать до категорії особливо тяжких.

За словами прокурора, необхідно врахувати обставину, що станом на 26 жовтня не затримано осіб, які створили Телеграм-канали для збору інформації про місця розташування ЗСУ з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України. Тому обвинувачена може і надалі поширювати у Телеграм-каналах певну інформацію.

"Відповідно, знаходячись на волі, при наявній можливості припинити вчиняти злочин, вона цього не зробила і її дії були припинені лише працівниками СБУ. Прошу клопотання задовольнити й подовжити строк тримання під вартою Яременко Наталії Василівни на 60 діб", — сказав прокурор Олексій Мерімерін.

За словами адвоката Леоніда Тищенка, жінка змінила свою проросійську позицію.

"Вона категорично змінила свою позицію. Поряд з цим останній коментар, який вказується в обвинувальному акті, він датується 26.06.2022. А затримана Яременко по суті 08.07 — через 21 добу, що для соціальних мереж є досить тривалим проміжком часу", — сказав адвокат.

Поширювала інформацію про ЗСУ. Жительку Миколаєва залишили під вартою
Суддя Анатолій Лагода. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

"Суд постановив: клопотання сторони обвинувачення про розгляд справи у закритому судовому засіданні та продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою задовольнити", — підсумував суддя Анатолій Лагода.

Читайте також

Виправдовувала збройну агресію РФ. Обвинувачена вдруге не з'явилася на засідання суду в Миколаєві

Підозра у підкупі поліцейського. Миколаївські правоохоронці затримали чоловіка

Виправдовував збройну агресію РФ. У Миколаєві відбулось судове засідання

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок