Розказати світові про злочини росіян: Бучу відвідав президент Гвінеї-Бісау

Розказати світові про злочини росіян: Бучу відвідав президент Гвінеї-Бісау

Розказати світові про злочини росіян: Бучу відвідав президент Гвінеї-Бісау
Фото: Бучанська міська рада

У Бучі на Київщині сьогодні, 26 жовтня, побував президент Гвінеї-Бісау Умару Сісоку Ембало. Метою робочого візиту африканського лідера було дізнатися про злочини, скоєні російськими військовими у період окупації Бучанської громади.

Про це йдеться у повідомленні Бучанської міської ради. Високоповажний закордонний гість та члени офіційної делегації Гвінеї-Бісау відвідали Храм Андрія Первозванного, де було місце масового захоронення розстріляних жителів Бучі.

Розказати світові про злочини росіян: Бучу відвідав президент Гвінеї-Бісау
Розказати світові про злочини росіян: Бучу відвідав президент Гвінеї-Бісау. Фото: Бучанська міська рада

Заступниця Бучанського міського голови Михайлина Скорик розповіла Умару Сісоку Ембало про пережите мешканцями, які не евакуювалися і змушені були виживати без води, світла і газу.

Посадовці Бучанської громади подякували африканській делегації за візит і можливість донести інформацію про "Бучанську різанину" всьому світові.

Що відомо

  • Буча була в окупації росіян 33 дні, російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. 31 березня російські війська залишили Бучу. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.
  • Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Україна офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. 14 квітня прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто відвідав Бучу.
  • 8 квітня у місті Буча Київської області почали ексгумацію тіл з братської могили біля церкви Андрія Первозванного і всіх святих, щоб ідентифікувати людей та встановити обставини їхньої смерті.
  • 9 серпня у Бучі поховали 15 цивільних, тіла яких не вдалося опізнати. З них — 14 чоловіків та 1 жінка. 8 чоловіків знайшли в Мироцькому, вони були закатовані і розстріляні. На всіх тілах є сліди тортур, поранення в голову і грудну клітину. 11 серпня поховали ще 12 тіл. Із них — двоє жінок, решта — чоловіків. 2 вересня у Бучі поховали ще 15 невпізнаних загиблих внаслідок російської військової агресії. На хрести встановили номерні таблички.
  • У Києві 13 вересня презентували тизер-трейлер фільму "Буча". Це драма на основі реальних подій, що відбувалися в містах Буча, Ворзель, Гостомель під час російської окупації у лютому-квітні 2022 року.

Читайте також

Тіло ще одного вбитого росіянами цивільного знайшли на Київщині

На початок