У громаді на Тернопільщині працювали волонтери зі США

У громаді на Тернопільщині працювали волонтери зі США

У громаді на Тернопільщині працювали волонтери зі США
Фото: Копичинецька громада

У Копичинцях на Тернопільщині відкрили безкоштовну пральню. Це стало можливим завдяки волонтерам зі США, які привезли у місцевий гуманітарний штаб пральні машини та сушарку. Жителі громади отримали також лікарські засоби та медичне обладнання. Про це розповів Суспільному міський голова Копичинців Богдан Келічавий.

За його словами, у місто часто прибувають волонтери та іноземні делегації.

У громаді на Тернопільщині працювали волонтери зі США
Побутова техніка від американських волонтерів. Фото: Копичинецька громада

"У нашій громаді дуже добре розвинутий проектний менеджмент. Ми працюємо з багатьма іноземними донорами, постійно звітуємо, показуємо свій результат. Маємо тепер багато друзів-іноземців і розвиваємо міста-побратими. Показуємо власним прикладом, тому людям з інших країн хочеться приїжджати до нас", – говорить міський голова.

Корі та Костянтин Біляєви – подружжя волонтерів з Америки. Вони привезли з Італії п'ять пральних машин та сушарку для гуманітарного штабу Копичинців. Завдяки цьому в місті вдалося відкрити безкоштовну пральню. Вона діє у будні. Попередньо треба записатися та мати зі собою пральний порошок.

У громаді на Тернопільщині працювали волонтери зі США
Волонтери зі США. Фото: Копичинецька громада

"Нам сказали, що є потреба у пральних машинках, і ми змогли їх отримати за допомогою благодійних організацій. Організували транспортування. Міський голова Копичинець поспілкувався з моїм чоловіком Костею. Декілька днів – і ось ці машинки у вас", – каже волонтерка Корі Біляєва.

Під час благодійних концертів у Флориді волонтери зібрали для українців 6 тисяч доларів, розповів Костянтин Біляєв.

"Моя дружина організувала два благодійних концерти, ми з нею – скрипалі. І зібрані під час цих концертів кошти використали на облаштування пральні, вбиральні та на утеплення будинку ззовні".

Під час своєї відпустки в Копичинцях волонтерив також Роб Амент зі США. Чоловік викладає в університеті Монтани. Він привіз у Копичинці кількасот кілограмів медикаментів та обладнання.

У громаді на Тернопільщині працювали волонтери зі США
Роб Амент, волонтер зі США. Фото: Копичинецька громада

"Ми почуваємося сильними, коли допомагаємо вам. Те, що роблять росіяни – неправильно. Щоб подолати це зло, ми повинні долучити своїх друзів та колег допомогти вашій спільноті, так, як би ми просили вас допомогти нам", – сказав Роб.

Ще одна американська волонтерка Кеті має досвід парамедикині. У Копичинці жінка привезла медикаменти і волонтерила тут, допомагаючи медикам швидкої.

"Я вивчила складні медичні терміни українською. Ми також побачили, як працює система, які відмінності є з американською системою. Більшість процесів схожі з американськими. Мені було легко побачити і зрозуміти, окей, ви це робите таким чином, у нас такі ж самі процедури. Це було реально цікаво для мене. Сподіваюсь, що зможу приїхати ще".

Читайте також

На початок