Українська ЛГБТК-спільнота звернулась до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

Українська ЛГБТК-спільнота звернулась до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

Українська ЛГБТК-спільнота звернулась до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
Колона військових на марші рівності-2021 в Києві, фото: Анастасія Коріновська, Суспільне

Низка українських ЛГБТК організацій 26 жовтня звернулась до Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Текст звернення публікує зокрема "Київ Прайд".

У зверненні наголошується, що українська спільнота ЛГБТК довгі роки намагається налагодити з представниками провідних релігійних об’єднань України діалог задля порозуміння у захисті прав всіх українок і українців, незалежно від їхніх переконань, віросповідання, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності тощо.

"Ми з вами представляємо не взаємовиключні спільноти: серед ЛГБТК українців є представники всіх ваших конфесій, а серед ваших вірян не бракує ЛГБТК людей. Ми всі є частиною української нації — не ворогами, а співвітчизниками, які в цей важкий час разом боронять від спільного ворога саме існування та вільне європейське майбутнє нашої країни", — ідеться у заяві.

Зазначається, що усі спроби налагодити діалог натикаються на "відверте несприйняття з вашого боку". А офіційні представники ваших релігійних об’єднань усіляко уникають контактів із українським ЛГБТК рухом і не відповідають на звернення.

"Реальні ЛГБТК українки та українці, які разом зі своїми побратимами захищають нашу державу від російської агресії, заслуговують на рівність і повагу до своїх прав. Коли кожен день для них може стати останнім, вони хочуть, щоб їхні найближчі люди, з якими вони вирішили пов’язати своє життя, мали законний статус і всі права їхніх членів сім’ї та близьких родичів".

"Дуже боляче відчувати, що країна, яку ти захищаєш зі зброєю в руках або будь-яким іншим способом, ігнорує твої елементарні людські права через релігійні переконання частини віруючих людей — яка, до того ж, як демонструють останні соціологічні опитування, складає меншість українського народу", — ідеться у заяві. Українська ЛГБТК спільнота просить представників церков зустрітися, познайомитися з українцями-ЛГБТК, почати діалог і знайти взаємоприйнятні рішення — "як це відбувається у тому світі, частиною якого вже стала Україна".

"Не воюйте з нами, а послухайте нас, почуйте нас, допоможіть нам — вашим співвітчизникам, братам і сестрам, волонтерам і військовим, які просто зараз боронять нашу спільну Батьківщину від нашого спільного ворога", — ідеться в заяві.

Також зазначають, що Уповноважений Верховної ради України з прав людини готовий надати свій офіс і всі потрібні технічні можливості для організації такої зустрічі у будь-якому форматі: "Питання лише у вашій готовності та бажанні слухати й чути. Ми просимо вас згадати про принципи, які ви проповідуєте: «І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви», «Люби свого ближнього, як самого себе»".

Текст звернення підписали 12 організацій, що захищають права людей в Україні.

Суспільне звернулось до представників Ради церков за коментарем.

Що відомо

Представники ЛГБТ несуть службу в ЗСУ. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого у складі Збройних сил України зʼявився окремий взвод "ЛГБТ-військові".

У 2020 році Україна посіла 36 місце за рівнем забезпечення прав сексуальних меншин у Європі.

Читайте також: "Ми також робимо внесок у перемогу": у Києві представники ЛГБТ-спільноти провели виставку
На початок