"Брудна бомба". Шойгу подзвонив міністрам оборони Індії та КНР

"Брудна бомба". Шойгу подзвонив міністрам оборони Індії та КНР

"Брудна бомба". Шойгу подзвонив міністрам оборони Індії та КНР
Міністр оборони РФ Сергій Шойгу. Фото: з телеграм-каналу Міноборони РФ.

Міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу продовжує обдзвонювати міністрів оборони інших країн через начебто підготовку Україною “провокацій” із застосуванням “брудної бомби”. 26 жовтня Шойгу провів телефонні переговори з міністром оборони Республіки Індії Раджнатхом Сінгхом і відеоконференцію з міністром оборони Китайської Народної Республіки генерал-полковником Веєм Фенхе.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони РФ.

“Обговорено ситуацію в Україні. Генерал армії Сергій Шойгу довів до індійського колеги свої занепокоєння щодо можливих провокацій з боку України із застосуванням “брудної бомби”, — йдеться у повідомленні.

23 жовтня Шойгу 23 жовтня провів телефонні перемовини з главами оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів. У розмовах з міністрами Шойгу звинуватив Україну у підготовці провокацій з використанням "брудної бомби".

Після цього президент України Володимир Зеленський заявив, що Шойгу влаштував "телефонну карусель", а голова МЗС Кулеба додав, що заяви Шойгу "є брехнею настільки ж абсурдною, настільки й небезпечною".

Читайте також: Як врятуватись від "брудної бомби"

Кулеба згодом повідомив, що запросив експертів Міжнародного агентства з атомної енергії в Україну, щоб ті відвідали місця так званої розробки "брудної бомби", про які заявила Росія.

“Брудна бомба” — це суміш вибухівки, наприклад динаміту, і радіоактивних речовин. Інша назва такої бомби – радіологічний розсіювальний пристрій (РРП).

Не слід плутати її з ядерною зброєю. “Брудна бомба” не може створити ядерний вибух, як ядерна зброя, хоч і може поширити радіоактивне забруднення в порівняно невеликих кількостях і на обмежені відстані.

Головна небезпека “брудних бомб” – це сам вибух, від якого можуть загинути чи постраждати люди.

Читайте також

Обстріл Дніпра, "Армія відновлення", росіяни розграбовують Херсон. 245 день війни. Онлайн

Зеленський про дзвінки Шойгу: Міністр оборони РФ влаштував телефонну карусель

Залужний прокоментував заяви РФ про "брудну бомбу"

МАГАТЕ проінспектує ядерні об'єкти в Україні на тлі заяв Росії про розробку Україною "брудної бомби"

На ЗАЕС неможливо створити "брудну бомбу" — Плачков

На початок