Що змусило хмельничанина ходити без одягу й взуття вулицями міста

Що змусило хмельничанина ходити без одягу й взуття вулицями міста

Що змусило хмельничанина ходити без одягу й взуття вулицями міста
Фото: Суспільне Хмельницький

Сьому зиму Валентин Чайковський ходить без верхнього одягу і взуття. На чотири пори року одяг один - шорти та майка. Про це розповів Валентин Чайковський. За його словами, взуття одягає при температурі мінус п’ять градусів за Цельсієм і нижче.

Що спонукало 23-річного хлопця відмовитися від верхнього одягу, як його сприймають оточуючі та чим заробляє на життя дізнавалось Суспільне.

На вулиці +14°C. Різкі холодні пориви вітру змушують Валентина притримувати на голові капелюх. Тримає закриту позу, тому і не холодно, розповідає Валентин. Каже, від верхнього одягу відмовлявся поступово.

"Сталося вже після того, як я неодноразово бігав. Бувало що легкий одяг надягаєш, тремтиш, розумієш, що нічого небезпечного немає. Це більше внутрішня мотивація, умовно кажучи. Для цього якась зовнішня мотивація не важлива. Бо все одно, більшості людям це з точки зору загартовування цікаво. Але для мене це все разом, і пригоди, і враження, і знайомство з людьми", – говорить Валентин.

На початках найважче було боротися не з холодом, а з надмірною увагою, розповідає Валентин: "Важко більше з соціальної точки зору, бо дуже велика увага. І постійно, умовно кажучи, нервові "тіки". Бо виходиш, на тебе всі дивляться отак от. І це саме важче".

Ходить босоніж і без верхнього одягу попри те, що має цукровий діабет першого типу, каже Валентин Чайковський: "Я б хотів застерігати людей, щоб вони не наражалися лишній раз на небезпеку, особливо якщо є якісь серйозні хронічні захворювання судин, серця і тому подібне. В мене тільки цукровий діабет першого типу, я це все контролюю".

Хлопець зазначає, що має певні знання з медицини, бо закінчив медичний коледж.

"Базовий медичний коледж дав якесь загальне розуміння того що, гормональний рівень, і все те, що людина загалом приймає, якісь препарати чи ще щось, воно все може взаємодіяти. Як відбувається адаптація і тому подіне, то я зрозумів, що можна ходити босоніж. Тільки правець, головне зробити щеплення від правця. Бо це найбільший ризик. Все інше – місцевий імунітет, він це може подолати", – каже хлопець.

Взуття одягає лише при мінус п'яти градусах за Цельсієм, і нижче, розповідає Валентин: "Якщо людина навіть просто для себе вирішила ходити, то мінус вісім – буде обмороження. Я неодноразово з цим зустрічався".

Сімейна лікарка Тетяна Чекан каже: загартовуватися потрібно, але слід уникати обморожень та зважати на свій стан здоров’я. Деяким людям переохолодження протипоказані, додає лікарка: "Якщо є якісь захворювання серцево-судинної системи, бронхо-легеневої, знову ж таки треба виключати й психіатрію, тому що тут ситуація - раптовий стрес, і може бути зупинка серця. Якщо людина цим давно займається, вона ходить босоніж по снігу і вона тренована, то тут уже в кожного свій вибір".

Як розповів Валентин, на життя заробляє вуличними виступами.

"Мій заробіток – це виступи й привітання. У мене замовляють привітання, я приходжу, співаю пісню і вітаю", - розповів Валентин.

На вулиці без верхнього одягу був при температурі мінус 28°C, каже хлопець: "Мінус 12°C, мінус 18°C. Мінус 12°C без вітру, мінус 18°C з вітром – три години, це найдовше, що я перебував на вулиці в таку погоду. Мінус 28°C – приблизно пів години. Мінус 25°C – це, приблизно, десь 40-45 хвилин".

За словами Валентина Чайковського, батьки з розумінням ставляться до його захоплення.

Читайте також

  • У Хмельницькому переселенка відкрила власну танцювальну студію
  • "Золота" сіль для доріг. Чи зможуть у снігопад дорогами Хмельницького їздити авто
  • Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.
На початок