Буданов оцінив можливість підриву греблі Каховської ГЕС

Буданов оцінив можливість підриву греблі Каховської ГЕС

Буданов оцінив можливість підриву греблі Каховської ГЕС
Каховська ГЕС. Фото: Генштаб ЗСУ

Очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов прокоментував замінування росіянами греблі Каховської ГЕС та оцінив можливість її підриву. Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".

За його словами, зараз гребля частково замінована.

"Підрив цієї дамби точно спричинить екологічне лихо, це факт. Просто є інші аспекти. Перше: навіщо це робити – що вони втратять і що отримають?І друге: можна частково підірвати дамбу, а можна повністю. Так от, щоб підірвати її повністю, такі роботи не проведені. Мінування проведено частково для часткового руйнування, якщо буде потрібно", — сказав голова ГУР.

За словами Буданова, щоб зруйнувати конструкцію такого рівня як Каховська гребля, потрібні десятки тонн вибухівки, правильно розташованої.

"Не можна КаМАЗ десь поруч поставити, це нічого не дасть", — сказав він.

Очільник ГУР зазначив, що підрив греблі призведе до суцільного затоплення лівобережжя Херсонщини і Росія втратить "навіть теоретичну можливість подачі води в Північнокримський канал, в Крим".

Крім того руйнування греблі знищить можливість існування ЗАЕС, тому що станція нерозривно з нею пов'язана.

"Ну, і звичайно, вони ускладнять нам просування на певний проміжок часу. І це, до речі, не дуже уже й великий проміжок часу, десь близько двох тижнів буде.Але вони будуть змушені відступити прямо до Криму. Іншими словами, якщо зробити суцільне руйнування, то сценарій такий. Чи готові вони на це? Думаю, що ні", — сказав Буданов.

При частковому руйнуванні греблі, за словами голови ГУР, російські війська виведуть з ладу шлюзову частину та машинні зали і зроблять дамбу непридатною до використання за призначенням.

"Але збережеться Північнокримський канал, частково буде розлив води, але не такий уже й страшний. І ускладнять нам просування. Тож я не думаю, що вони задумали суцільне руйнування. Окрім того, ми не бачимо ознак повного мінування цієї конструкції. Частково дамба замінована. Але треба теж розуміти, що її замінували ще в квітні", — зазначив він.

Що відомо

  • Російські військові ще у квітні замінували Каховську ГЕС і наразі проводять роботи з мінування шлюзів та опор. На дамбі вони встановили два військових тентованих "Камази" без водіїв. Обидві машини повністю завантажено ящиками з вибухівкою.
  • У разі підриву греблі, повідомив президент Володимир Зеленський, в зоні затоплення опиняться понад 80 населених пунктів, у тому числі й Херсон.
  • 24 лютого Каховську ГЕС та головну споруду Північнокримського каналу, шлюзи якої до 2014 року регулювали подачу дніпровської води до Криму, захопили російські війська, які вторглися на Херсонщину з окупованого Криму.
  • Вода з Північнокримського каналу забезпечувала 80% потреб півострова у прісній воді. Після окупації Криму подачу води каналом припинили.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Росія готує провокації з "брудною бомбою", іранські інструктори навчають росіян у Білорусі. 243 день війни. Онлайн

На початок