Окупанти РФ замінували дамбу Каховської ГЕС, у зоні затоплення понад 80 населених пунктів — Зеленський

Окупанти РФ замінували дамбу Каховської ГЕС, у зоні затоплення понад 80 населених пунктів — Зеленський

Доповнено
Окупанти РФ замінували дамбу Каховської ГЕС, у зоні затоплення понад 80 населених пунктів — Зеленський
. Фото: Офіс президента

Російські окупанти замінували дамбу та агрегати Каховської ГЕС. Підірвавши дамбу в зоні затоплення опиниться понад 80 населених пунктів, у тому числі й Херсон.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Каховська ГЕС один з великих енергетичних об'єктів. ЇЇ утримує близько 18 млн кубічних метрів води.

"Якщо російські терористи підірвуть цю дамбу сотні тисяч людей можуть постраждати. Може бути зруйноване забезпечення водою значної частини півдня України", — повідомив Зеленський.

Також підрив Каховської ГЕС може залишити Запорізьку АЕС без води для охолодження. Вода для ЗАЕС береться саме з Каховського водосховища.

У вечірньому зверненні до українців Зеленський повідомив, що поінформував про загрозу європейців під час засідання Європейської ради.

Він назвав це "черговим терактом" РФ.

"Зараз усі у світі мають діяти потужно й швидко, щоб не допустити ще й такого російського теракту. Підрив дамби означатиме масштабну катастрофу", — додав Зеленський.

"Цим своїм терактом можуть знищити, серед іншого, навіть можливість постачання води з Дніпра до Криму. Північнокримський канал у разі руйнації дамби Каховської ГЕС просто зникне. І якщо Росія готує такий теракт, якщо вона серйозно розглядає і такий сценарій, то це означає, що терористи дуже чітко усвідомлюють: їм невтримати не тільки Херсон, а й увесь південь нашої країни, зокрема й Крим.

Ми маємо зараз усі разом – усі європейці, усі лідери світу, усі міжнародні організації – дати зрозуміти державі-терористу, що такий теракт на Каховській ГЕС означатиме абсолютно те саме, що й застосування зброї масового ураження. Наслідки для Росії мають бути відповідними.

Світ повинен реагувати превентивно. Це ключове зараз. Принцип превентивного реагування на загрози безпеці нарешті повинен стати одним із базових для міжнародної політики", — наголосив Зеленський.

Що відомо

  • Російські військові на Херсонщині планують підірвати Каховську ГЕС під час свого відступу з правого берега Дніпра. Ймовірний підрив частини споруд ГЕС глобальної катастрофи не несе.

Читайте також

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок