Шеринг документів з "Дії": Переселенці зможуть оформити допомогу без "папірців"

Шеринг документів з "Дії": Переселенці зможуть оформити допомогу без "папірців"

Шеринг документів з "Дії": Переселенці зможуть оформити допомогу без "папірців"
Фото: Суспільне

В усіх управліннях соціального захисту населення стала доступна функція шерингу документів у застосунку "Дія" для двох перших послуг: оформлення допомоги для ВПО та довідки для перетину кордону людям з інвалідністю.

Про це в етері Суспільного повідомив керівник команди впровадження електронних послуг Міністерства цифрової трансформації Денис Іванов.

"Шеринг — можливість поділитися або копією документа, або інформацією з цього документу без необхідності робити ксерокопію або писати "згідно з оригіналом", або "копія вірна" — ось ця вся радянська бюрократія пішла у минуле", — сказав він.

За словами чиновника, можливість поділитися копією документів доступна користувачам "Дії" з’явилася ще 5 жовтня 2020 року. Станом на зараз кількість користувачів додатка перевищує 18 млн.

Іванов нагадав, що найперше шеринг став доступним для бізнесу. І вже два роки громадяни можуть користуватися такою послугою у банках, фінансовому секторі, у відділеннях Нової пошти, в секторі ритейлу.

"Минулого тижня запустили таку можливість Українських центрів соціального захисту для двох перших послуг: оформлення допомоги для ВПО та довідки для перетину кордону людям з інвалідністю. Далі цей перелік послуг буде розширюватися, в т.ч. в УСЗН, інших органах державної влади", — зазначив чиновник.

За його словами, шеринг зараз активно працює у більшості областей в ЦНАПах, інших органах виконавчої влади, як під час отримання послуг, так під час подання заяв.

Є державні обласні адміністрації, де можна завдяки шерингу, а також дистанційному підпису через застосунок "Дія" подати заяву через портал або відповідний веб-сайт. Послуга дуже швидко поширюється. На сьогодні більше ніж 6000 партнерів, компаній публічного, приватного секторів інтегровані, де можна використовувати як шеринг, так і інші сценарії застосунку "Дія" будь-якому громадянину, будь-якому користувачу", — пояснив Іванов.

Він також анонсував, що протягом наступних двох тижнів стануть доступні нові послуги у "Дії".

Що відомо

У вересні в органах Державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) доступна нова функція — шеринг внутрішнього та закордонного цифрових паспортів у застосунку “Дія”.

Читайте також

Велике оновлення Дії: які сервіси стануть доступні українцям

Чому не всі отримали виплати через "Дію" і як подати заявку повторно — пояснює Мінсоцполітики

На початок