У G7 засудили викрадення Росією керівництва та персоналу ЗАЕС

У G7 засудили викрадення Росією керівництва та персоналу ЗАЕС

У G7 засудили викрадення Росією керівництва та персоналу ЗАЕС
. ЗАЕС. Фото Андрія Бородуліна / AFP через Getty Images

Країни Групи семи засудили повторне викрадення російськими військовими керівництва та персоналу Запорізької атомної електростанції. Про це йдеться у заяві G7, опублікованій на сайті МЗС Німеччини.

У G7 занепокоєні захопленням та мілітаризацією території ЗАЕС, які становлять загрозу безпеці станції, її персоналу і цілому регіону.

"Ми засуджуємо неодноразові викрадення Росією керівництва та персоналу української ЗАЕС та засуджуємо застосування інших форм тиску на український персонал, що залишився. Ці дії ще більше погіршують ядерну безпеку та захищеність ЗАЕС, не дозволяючи ключовому персоналу виконувати свої незамінні функції", — йдеться у заяві.

Група семи вимагає негайного звільнення затриманих і закликає РФ негайно повернути повний контроль над ЗАЕС її законному суверенному власникові — Україні.

"Ми закликаємо Росію вивести весь російський персонал з об'єкта та припинити будь-які спроби безрозсудно та небезпечно передати ЗАЕС під управління Росії, що може ще більше поставити під загрозу її безпеку", — заявили у G7.

У Групі також наголосили, що ніколи не визнають спроби незаконної анексії РФ Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України та рішуче засуджують контроль Росії над ядерними об'єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України.

У понеділок, 17 жовтня, російські військові затримали та вивезли в невідомому напрямку начальника служби інформаційних технологій Запорізької АЕС Олега Костюкова та помічника генерального директора станції Олега Ошеку.

Що відомо

  • ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня захоплена російськими військовими. Відтоді війська РФ там розміщують на майданчику станції військову техніку та боєприпаси, а також обстрілюють прилеглу територію. Обстрілюють росіяни і саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Раніше росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В "Енергоатомі" назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для Збройних сил України рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.
  • 8 жовтня, прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін підписав розпорядження про створення федерального унітарного підприємства "Запорізька атомна електростанція". В "Енергоатомі" зазначили, що росіяни намагаються "затягнути українських атомників ЗАЕС" до новоствореної російської компанії.
  • Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зустрівся з президентом РФ Путіним і після зустрічі з ним приїхав в Україну і заявив про прогрес у створенні захисної зони для Запорізької АЕС.

Читайте також

Працівників Запорізької АЕС, які йдуть на співпрацю з Росатомом, можуть мобілізувати до російської армії — Енергоатом

Російські окупанти погрожують працівникам ЗАЕС — співробітник станції

Глава МАГАТЕ заявив про прогрес у створенні захисної зони для Запорізької АЕС

На початок