Глава МАГАТЕ заявив про прогрес у створенні захисної зони для Запорізької АЕС

Глава МАГАТЕ заявив про прогрес у створенні захисної зони для Запорізької АЕС

Глава МАГАТЕ заявив про прогрес у створенні захисної зони для Запорізької АЕС
. Рафаель Гроссі, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії. Фото: Getty Images

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив про прогрес у створенні захисної зони для Запорізької АЕС після своїх візитів до РФ та України.

Про це директор МАГАТЕ повідомив на своїй сторінці у Twitter.

"Прибув до Польщі нічним потягом з України після інтенсивного тижня консультацій з росією та Україною. Наближаємося до створення захисної зони для Запорізької АЕС — ситуація на станції неприйнятна, і нам потрібні негайні дії для її захисту", — наголосив Гроссі.

Також глава МАГАТЕ опублікував знімки зустрічі з міністром закордонних справа Дмитром Кулебою у київському бомбосховищі напередодні.

"Ми домагаємося прогресу у створенні захисної зони навколо Запорізької АЕС", — написав Гроссі.

Під час зустрічі Кулеба наголосив, що Росія має вийти із ЗАЕС для гарантування її ядерної безпеки, негайно припинити викрадення та залякування українського персоналу.

Що відомо

  • ЗАЕС, найбільша атомна станція в Європі, з 4 березня захоплена російськими військовими. Відтоді війська РФ там розміщують на майданчику станції військову техніку та боєприпаси, а також обстрілюють прилеглу територію. Обстрілюють росіяни і саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у вівторок зустрівся з президентом РФ Путіним.
  • 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Раніше росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В "Енергоатомі" назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для Збройних сил України рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.

Читайте також

Обстрілами пошкоджена остання лінія зв'язку ЗАЕС з українською енергосистемою. Станція працює на дизель-генераторах

"Можуть писати що завгодно". В "Енергоатомі" прокоментували рішення Путіна про передачу ЗАЕС Росії

Працівників Запорізької АЕС змушують підписувати контракти з "Росатомом"

На початок