У Києві посадовці, які не підготували укриття, нестимуть відповідальність — Кличко

У Києві посадовці, які не підготували укриття, нестимуть відповідальність — Кличко

У Києві посадовці, які не підготували укриття, нестимуть відповідальність — Кличко
Фото: КМДА

Мер Києва Віталій Кличко відвідав одне з укриттів у Печерському районі столиці, щодо якого надходили скарги від мешканців. Міський голова пообіцяв покарати посадовців, які не відремонтували бомбосховища, хоча кошти на це були виділені з бюджету.

Як повідомляє пресслужба КМДА, мер Києва Віталій Кличко — після перевірки бомбосховища в одному зі столичних будинків у Печерському районі міста — заявив, що винні за неналежну підготовку укриттів нестимуть відповідальність.

Укриття, яке перевірив Кличко, не придатне до використання, не відремонтоване та не облаштоване. У підвалі відсутня вентиляція, відчувається запах грибка. Немає ані стільців, ні лавок, аби люди могли тривалий час перечекати повітряну тривогу. Крім того, як повідомив Віталій Кличко, надходять скарги від киян, що багато укриттів зачинені, і люди під час повітряної тривоги не можуть туди потрапити.

У Києві посадовці, які не підготували укриття, нестимуть відповідальність — Кличко
Фото: КМДА

Мер визнав, що деякі голови районів Києва та посадовці на місцях не якісно виконують доручення і покладені на них обов’язки. "Тому будемо ухвалювати суворі рішення, щоб ті, в чиїй компетенції на місцях підготовка й утримання укриттів, несли відповідальність. Якщо вони не спроможні ефективно працювати – будемо шукати тих, хто зможе виконувати свої обов’язки належно", — сказав Віталій Кличко.

У Києві посадовці, які не підготували укриття, нестимуть відповідальність — Кличко
Фото: КМДА

Він нагадав, що кілька місяців тому місто виділило близько 100 млн грн для того, щоб укриття привели в належний стан. За словами Кличка, кожен район столиці отримав кошти, і керівники районів мали ефективно їх використати і створити в укриттях належні умови для перебування людей.

За даними КМДА, нині в Києві використовують понад 4 тисячі укриттів для населення. Серед яких також споруди подвійного призначення, підземні автопаркінги, підземні переходи, приміщення метрополітену, цокольні та підвальні приміщення, а також укриття на підприємствах.

Мер столиці наголосив, що всі укриття і сховища повинні бути доступні для людей під час повітряної тривоги. Приміщення подвійного використання, навіть ті, що перебувають в оренді чи власності і де розміщені магазини чи кафе, мають бути відчинені як укриття під час небезпеки. Усі бомбосховища повинні бути елементарно облаштовані для перебування в них людей, зокрема, маленьких дітей.

Перевірки тривають по всьому місту. "Адже безпека сьогодні є ключовим питанням для кожного киянина", — зауважив Віталій Кличко.

Що відомо

  • У серпні мер Києва Віталій Кличко повідомив, що грошей на спорудження у столиці нових бомбосховищ та укриттів немає, адже всі кошти спрямовуються на оборону. Треба використовувати наявні підвальні приміщення, підземні паркінги, підземні переходи, де можна сховатися у разі бомбардування чи атак. Усі вони є на карті, розміщеній на сайті міської влади, у додатку "Київ Цифровий".
  • Київська міська прокуратура подала до Окружного адмінсуду вісім позовів щодо суб’єктів господарювання та комунальних медичних закладів столиці з вимогою привести укриття у стан готовності до використання за призначенням.
  • У Києві рятувальники зрізатимуть замки з укриттів, якщо вони будуть зачиненими під час повітряної тривоги. У КМДА наголосили, що споруди цивільного захисту мають бути відчиненими і доступними для мешканців під час загрози ракетних ударів РФ.

Читайте також

Земельна ділянка вартістю понад 40 млн гривень повернулася до громади Києва

У Києві відкрили ще два ресторани McDonald's

На початок