У деокупованих містах і селах Харківської області — різні масштаби пошкоджень об'єктів теплоенергетики.
Про це на брифінгу 20 жовтня повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
"Кожен населений пункт — це окрема історія. Якщо, наприклад, у місті Вовчанську більш-менш ситуація у критичній інфраструктурі за станом мереж, якщо ми беремо місто Ізюм, то з більше ніж 20 котелень залишилося майже неушкодженими шість-сім. І ми зараз продовжуємо аналіз мереж, теплопунктів, котелень для того, щоб зрозуміти, що ми встигнемо відновити до опалювального сезону, а що ні", — сказав Синєгубов.
За його словами, відновлення стосується і житлових будинків. З житла, яке неможливо відновити, люди виїжджають, а представники служб першочергово працюють над тим, щоб "усунути аварійність", каже Синєгубов.
"Ми ділимо пошкодження три групи: перша — вікна, перекрити залатати, друга — пошкодження значні, але ми можемо відновити найближчим часом, третя — будівлю не можна відновити, відкладаємо це на "після війни", — повідомив голова ОВА.
"Перші дві напрямки — зробити вже зараз різними шляхами. Закуповуємо будматеріали. Органи місцевої влади мають організувати відновлення. Організація ПРООН буде відновлювати вікна у чугуївський лікарні, а це 400 вікон. Є волонтерські організації...", — пояснив голова ОВА.
"Щодня виїжджають люди з тих будинків, які мають значні пошкодження. Там, де ми розуміємо до теплопостачання, енергопостачання ці будинки підключені не будуть. З тих територій, де ще йдуть обстріли, а це майже всі прикордонні населені пункти, ми щодня фіксуємо такі обстріли, і щодня, на жаль, фіксуємо жертви серед цивільного населення. Ми зафіксували 413 внутрішньо переміщених осіб на території Харківської області та Харкова", — сказав Синєгубов.
Медицина
Харківська область отримує кошти з держбюджету на відновлення критичної інфраструктури і, за словами голови ОВА, зараз очікує на черговий транш. Відновлення стосується зокрема лікарень. Спільно з Міністерством охорони здоров'я мають розробити проєкти відновлення пошкоджених медзакладів. Щоб надавати меддопомогу людям, в Ізюмі відкрили мобільний шпиталь, у Куп'янську відновили роботу первинної ланки меддопомоги.
"Відучора запрацювала первинна ланка надання медичної допомоги по місту Куп'янськ, взагалі з МОЗ працюємо планово і комплексно. Будуть розроблені всі проєкти для всіх пошкоджених лікарень для того, щоб приступити для такого комплексного відновлення", — сказав Синєгубов.
Читайте також
Під тимчасовою окупацією на Харківщині залишаються 32 населені пункти