Більшість українців відмовляються співпрацювати з окупантами — Маляр

Більшість українців відмовляються співпрацювати з окупантами — Маляр

Більшість українців відмовляються співпрацювати з окупантами — Маляр
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Фото: УНІАН

Переважна більшість українців на територіях, контрольованих Росією, відмовляються від співпраці з російськими окупантами.

Про це в ефірі телемарафону на Суспільному заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

"Нашим українцям, які зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях, складно. Вони потерпають від насильницьких дій окупанта, від того, що окупанти намагаються інтегрувати всі сфери життя наших громадян до російського простору. Але це не 2014-й рік, і на сьогодні людей, які співпрацюють з окупантами, вкрай мало, це одиниці. І держава Україна про кожного з них знає", — зазначила посадовиця.

За її словами, при цьому мешканці тимчасово окупованих територій намагаються чинити спротив росіянам.

"Тотальна більшість українців на сьогодні відмовляються співпрацювати з окупантами, і навпаки, навіть чинить опір. Хоча в тих умовах це надзвичайно складно робити. Будь-які рішення російської влади, які вона як окупант ухвалює на окупованих територіях, юридично є нікчемними, тому що здійснено злочин проти України і, в тому числі, окупація — це злочин", — наголосила Маляр.

Урядовиця підкреслила, що країни Заходу вже давно усвідомили злочинний характер російського режиму.

"Вони бачили, що є в Бучі, Ірпені, і все інше, що відбувається, у т.ч. на тимчасово окупованих територіях. Все це спонукає Захід розуміти, що Росію треба зупиняти. Її важливо зупинити тут, не чекаючи, поки вони підуть далі, використовуючи Україну як плацдарм, щоб захоплювати інші території", — підкреслила Ганна Маляр.

За її словами, нині українські військові ведуть оборону своїх позицій, майже на всіх напрямках ведуться тяжкі бої.

"На півдні і на сході українські Сили оборони ведуть "позиційну оборону". Найгарячіше по Донецькій області — це Бахмут, Соледар. Ворог здійснює активні дії та намагається захопити місто (очевидно, Бахмут — ред.). Українські сили здійснюють опір та відбивають всі атаки. Точаться важкі бої", — пояснила посадовиця.

Заступниця міністра оборони також додала, що на півдні також точаться бої. Вона наголосила, що конкретні плани про терміни, строки чи плани наступу ЗСУ є секретними.

"Ми повинні розуміти, що війна — це динамічний процес. І які б плани не будувалися, ми йдемо не по рівному простору, де нікого немає, а ми рухаємося у взаємодії з опором ворога. Тому залежно від реакції ворога, від того, що відбувається, формується ось ця дійсність по строках. Експерти, аналітики мають право це робити, але офіційно, звісно, ніхто не буде такі дати прогнозувати", — підкреслила Маляр.

Чиновниця також розповіла, що українські військові потребують далекобійної зброї і засобів протиповітряної оборони. Окрім того, ЗСУ отримують зимове спорядження.

"Те, що потрібно для зими — намети, обігрівачі — все закуплено, відбувається доставка. Те, що ми купуємо, це неймовірно величезні обсяги — сотні тисяч. В України дуже складна логістика, ми не можемо фактично доставляти повітрям, практично обмежена доставка морем, є тільки шляхи, а ворог і там працює. Специфіка зі складами — накопичувати, як раніше, небезпечно. Тому є певні проблеми по строках. Але все це вирішується, і ніяких проблем не буде", — підсумувала Ганна Маляр.

Читайте також

Окупанти оголосили "евакуацію" на Херсонщині, Іран може поставити РФ ракети. 238 день війни. Онлайн

На початок