Фотовиставка присвячена медійникам та медійницям, які стали до лав Збройних сил України, а також тим, хто фіксує хід війни відкрилась в одеському міському саду. На заході побували кореспонденти Суспільного.
На одному зі стендів є фото українського актора та ведучого Павла Лі. Він був цивільним волонтером, його застрелили російські військові під час окупації Ірпеня.
"...Дуже важливо висвітлювати дані події, бо журналісти – великі люди й роблять великі речі. Мене дуже вразила дана акція, яка покликана висвітлити діяльність журналістів в період повномасштабного вторгнення Російської федерації", — ділиться враженнями відвідувачка Ярослава Альбертович.

За даними Інституту масової інформації, станом на середину жовтня, від рук росіян загинули 40 українських і закордонних журналістів. Серед них 8 – під час виконання професійних обов’язків, 19 – захищаючи Україну в лавах Збройних сил, 13 – внаслідок російських обстрілів та катувань.

Відвідувачка Вікторія Білобджевська теж поділилась історією, яка її вразила:
"Найбільше – історія Віри Гирич. Вона – продюсерка “Радіо Свобода” і ракета влучила в її будинок, так вона втратила своє життя. Ракети влучають в будинки кожен день і неможливо від них захиститися, і це дуже страшно".

Також подивитись на виставку прийшла переселенка з Херсону Людмила Павловська, яка слідкувала за діяльністю журналіста Олександра Махова. Він загинув у боях під Ізюмом на Харківщині.
"Я з самого початку війни слідкувала за сторінкою в інстаграмі Саші Махова. Він висвітлював з передової все, як він там бере участь в цих боях. Все це було дуже, не те щоб цікаво, а от ти розумієш, що людина прямо звідти все це нам висвітлює показує. Я слідкувала, потім дивлюся – немає його декілька днів. А потім сповістили, що він загинув. От дивишся на всі ці обличчя, вони такі одухотворенні. Це обличчя людей, яким не байдуже, які співчувають всім тим подіям, які вони висвітлюють", — розповідає відвідувачка Людмила.

Серед світлин, представлених на виставці, є також фото загиблих іноземних журналістів та тих, хто потрапив у полон.
За словами регіонального представника Інституту масової інформації Павла Колотвіна, мета проєкту — показати, що окрім боротьби на фізичному фронті, триває протистояння й на інформаційному.

"Важливо відзначити, що мета цієї виставки направлена на те, щоб показати, що дуже важливий компонент, як ми бачимо, цієї фізичної агресії, це і в тому числі інформаційна агресія, інформаційний фронт, які відчайдушно тримають на собі українські журналісти. У тому числі наші закордонні колеги, які сюди приїздять і роблять свої репортажі, показуючи правду щодо цієї війни, яка відбувається наразі в Україні", — зазначає Колотвін.

Виставка триватиме до 24 листопада.





Читайте також
- В Одесі народився жираф: малюку Мелману вмикають радіо, аби не лякався вибухів
- В одній зі шкіл Одеси відкрили меморіальну дошку на честь загиблого в боях на Херсонщині військового
- Голлівудський актор поділився в соцмережі подарунком до дня народження від хлопчика з Одеси
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області