Картопляні «Сади перемоги» посадили навесні жителі двох старостатів Старосинявської громади, а урожай збирають переселенці. Серед яких є як сільські, так і міські жителі.
Про це Суспільному розповів староста Пилявківського округу Віра Котик.
Жителька Краматорська Женя збирає з чоловіком картоплю вперше в житті.
"Ніколи в житті. Ніколи, клянуся. Сюди приїхали, тут люди не працюють, вони тут пашуть, як коні. Просто, як коні. Ну і ми разом з ними", - розповідає жителька Краматорська Женя Скаженікова.

У селі Старосинявської громади, каже Женя, приживаються.
"Люди абсолютно інші, ніхто нам ні в чому не відмовляє. Просто хочеться посміхатися. Я кажу: дайте мені лимон!", — каже жителька Краматорська.
На полі працюють переселенці не тільки міські жителі, а й сільські. Ліна Перерва з Херсонщини з невісткою Анжелою - у передовиках.

"Ми в день можемо півтори тонни збирати",— каже жителька Херсонщини Ліна Перерва.
Анжела виросла в селі на Херсонщині, але там картоплю не вирощували.
"В нас такого немає: картопля, буряки - в нас такого не садять. Ми завжди купляли в магазинах, на ринку" — розповідає Анжеліка Орлик
Місцевий житель Анатолій Мельничук допомагає переселенцям: власним трактором підкопує картоплю. Каже, що в його селі всі жителі вирощують багато картоплі, та не цього року.
"Вимінювали на помідори, кавун, бо все це возили. Зараз в тих областях перекрилося все, і люди садять там 10-20 сотих", — розповідає Анатолій Мельничук.

Переселенці можуть брати картоплю додому. Ліна Перерва розповідає: родина залишається зимувати на Хмельниччині, і картопля їм потрібна. Скільки сама не знає.
"Я не знаю. Нас багато в сім’ї. Нас сім осіб. Так що нам треба в сім’ю картоплю", — пояснює Ліна Перерва.
Переселенці працюють у полі не тільки за картоплю, а й за гроші, каже староста Пилявецького округу Володимир Кисилишин.
"Гривня від кілограма зібраної картоплі. При погоді нормальній одна людина могла зібрати до тонів картоплі. Це можна було заробити за день тисячу гривень", — розповідає посадовець.

З його слів, в його старостаті 125 переселенців, і багато з них працюють на сільгоспроботах. Староста Пилявківського округу Віра Котик розповідає: «Сади перемоги» є повсюдно в громаді, та картопляні - лише тут.
"Ми об’єднали сили старостинського округу Пилявківського і Пилявського. Звернулися до місцевого фермера, і він нам запропонував цю площу. Гектар 60", — каже Віра Котик.
Фермер Микола Повх про свою благодійність на камеру говорити не хоче. Каже, що людям у біді треба допомагати.
Читайте також
- У Хмельницькому із церковних свічок виготовляють окопні
- У Хмельницькому розпочали опалювальний сезон. Кому вже дали тепло