Україна досі не побачила готовності МКЧХ допомогти українським полоненим — Єрмак

Україна досі не побачила готовності МКЧХ допомогти українським полоненим — Єрмак

Україна досі не побачила готовності МКЧХ допомогти українським полоненим — Єрмак
Голова ОПУ Андрій Єрмак. Фото: Офіс президента

Попри вимоги від посадовців та народних депутатів до Міжнародного комітету Червоного Хреста допомогти українським військовополоненим Україна так і не побачила готовності організації зробити для цього все можливе.

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак за результатами поїздки української делегації на контактну лінію в Запорізькій області, до якої не приєдналися представники Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), повідомляє пресслужба ОПУ.

Зокрема, Єрмак наголосив, що Україна очікує й вимагає від Міжнародного комітету Червоного Хреста належної рішучості в отриманні доступу до українських бранців в Оленівці, адже саме для таких завдань і була створена організацію.

"Ми свідомі того, що головною перешкодою у прибутті місії МКЧХ до місця примусового утримання українців в Оленівці є насамперед деструктивна й цинічна позиція Росії. Водночас, на жаль, ми не бачимо, що МКЧХ працює над захистом наших полонених. Українське суспільство цього не бачить. Не бачать рідні захисників", — наголосив чиновник.

Він зазначив, що українська сторона має всі підстави очікувати рішучих проактивних дій МКЧХ з імплементації його гуманітарного мандата, а також чіткої публічної позиції та комунікації всіх його дій, спрямованих на подолання найгострішого гуманітарного виклику у Європі. Єрмак додав, що разючі масштаби воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноцидних злодіянь РФ проти українських військовополонених вимагають від усіх організацій, що опікуються дотриманням норм і вимог міжнародного гуманітарного права, щонайменше чіткої позиції та рішучості.

Участь у поїздці до контактної лінії в Запорізькій області, яка відбулась у понеділок, 17 жовтня, також взяли уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець, радник керівника Офісу Президента Андрія Єрмака Дарія Зарівна та народні депутати Марія Мезенцева, Єгор Чернєв, Денис Маслов і Олена Хоменко.

"На жаль, при кожному обміні ми бачимо, що бездіяльність МКЧХ призвела до того, що наших військовополонених та цивільних заручників щодня катують голодом, електрикою, тому що росіяни знають, що Міжнародний комітет Червоного Хреста не приїде, не вимагатиме доступу до місць утримання військовополонених і цивільних, і що взагалі він демонструє свою бездіяльність", — сказав Дмитро Лубінець.

Він констатував, що МКЧХ не виконує свій мандат, який передбачає відвідання військових і цивільних заручників як на тимчасово окупованих територіях, так і на території РФ, виправдовуючи це відсутністю дозволу від російської сторони.

Що відомо

  • 13 жовтня Керівник Офісу президента Андрій Єрмак поставив вимогу Міжнародному комітету Червоного Хреста (МКЧХ): найближчими днями направити свою місію до колонії в Оленівці, де утримують українських військовополонених.
  • 14 жовтня у Міжнародному комітеті Червоного Хреста (МКЧХ) відповіли на вимогу керівника Офісу президента Андрія Єрмака. У комітеті заявили, що вони готові та попросили надати їм негайний і безперешкодний доступ до всіх військовополонених.

Читайте також

Зеленський дорікнув Червоному Хресту за недостатні зусилля, щоб дістатися до українських полонених

Україна дає Червоному хресту три дні, щоб направити місію в Оленівку — Єрмак

На початок