Естонія підтримала резолюцію про визнання РФ державою-спонсором тероризму

Естонія підтримала резолюцію про визнання РФ державою-спонсором тероризму

Естонія підтримала резолюцію про визнання РФ державою-спонсором тероризму
Фото: Unsplash

Парламент Естонії 18 жовтня підтримав резолюцію про визнання Росії державою-спонсором тероризму, а також засудив спробу РФ анексувати окуповані українські території.

Відповідна інформація опублікована на сайті естонського парламенту.

Сьогодні Рійгікогу (парламент Естонії) 88 голосами прийняв заяву, в якій засудив анексію територій України і оголосив Росію терористичним режимом. У заяві Рійгікогу рішуче засуджує військові дії Російської Федерації проти України і незаконну анексію територій, завойованих в ході агресії, і заявляє, що Естонія ніколи не визнає порушення територіальної цілісності України шляхом агресії та фіктивних референдумів.

"Порушення закону ніколи не може створити закон. Режим Путіна з його погрозами ядерного нападу перетворив Росію на найбільшу небезпеку для світу як в Європі, так і в усьому світі", — йдеться в заяві, яка була представлена 85 членами Рійгікогу.

Рійгікогу підтримує розслідування, ініційовані Міжнародним судом і Міжнародним кримінальним судом для виявлення злочинів, скоєних на території України, і вважає за необхідне притягнути до відповідальності винних у злочинах агресії в міжнародному спеціальному трибуналі

"Підтримуючи звернення парламенту України до країн і міжнародних організацій, Рійгікогу оголошує Росію терористичним режимом, а Російську Федерацію країною, що підтримує тероризм, якому ми повинні протистояти спільно. Рійгікогу закликає міжнародну спільноту прийняти аналогічні декларації", — йдеться в заяві.

У заяві Рійгікогу також засуджує використання Росією збройних формувань, таких як "група Вагнера". Парламент Естонії вважає за необхідне оголосити збройні формування так званих "ЛНР" і "ДНР", спільно з "групою Вагнера" терористичними організаціями.

Рійгікогу засуджує оголошення мобілізації у Росії. Парламент Естонії підтримує прохання України позбавити Російську Федерацію статусу постійного члена Ради Безпеки ООН, і закликає держави Європейського Союзу об'єднатися для додаткових економічних і персональних санкцій проти Російської Федерації та її союзника Білорусі, а також стежити за суворим дотриманням обмежень, що вже діють.

Окремо Рійгікогу закликає ЄС і НАТО рішуче збільшити військову допомогу Україні. У заяві також йдеться про збільшення гуманітарної допомоги та підтримку країни в період післявоєнної відбудови.

"Естонія підтримує народ, державу і армію України всіма доступними засобами і вірить в перемогу України, оскільки це єдиний спосіб відновити мир в Європі", — йдеться в тексті ухваленої заяви.

Це четверта заява, прийнята Рійгікогу цього року на підтримку України та засудженням дій Росії.

  • 18 січня Рійгікогу підтримав заяву на підтримку територіальної цілісності України, ініційовану 28 членами парламенту;
  • 23 лютого заява про агресію Російської Федерації проти України, ініційована 86 членами парламенту;
  • 21 квітня заява про воєнні злочини та геноцид вчинені Російською Федерацією в Україні, ініційована 84 членами Рійгікогу.

Читайте також

Росія — держава-терорист. Чому Україна просить світ надати РФ такий статус і що він змінить

Естонія схвалила новий пакет військової допомоги Україні. Що туди увійде

Естонія передала Україні дрони, вилучені в російського далекобійника

Не лише відбудова інфраструктури, а й реалізація соціальних проєктів – як Естонія допомагає Житомирщині у часи війни

На початок