Зеленський анонсував фінансовий "Рамштайн" для України

Зеленський анонсував фінансовий "Рамштайн" для України

Зеленський анонсував фінансовий "Рамштайн" для України
. Фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський 12 жовтня взяв участь у роботі другої міністерської зустрічі країн-донорів, МВФ і Світового банку, які допомагають Україні зберегти фінансову стабільність. Він анонсував фінансовий "Рамштайн".

Про це Зеленський сказав у зверненні по завершенню 231 дня війни.

За його словами, швидка економічна допомога Україні полягає у покритті дефіциту бюджету та термінової відбудови критичної інфраструктури, житла й соціальних об’єктів, які зруйновані або пошкоджені ударами військ Росії.

"Ідеться про значні суми – десятки мільярдів доларів для бюджету і Fast Recovery. Але потенціал демократичних країн значно більший, ніж наявні потреби. Тож консолідуємо підтримку партнерів заради України. Створюємо фінансовий «Рамштайн» – системний інструмент для постійної підтримки нашої боротьби за свободу", — сказав Зеленський.

Рамштайн — місто в Німеччині, де після повномасштабного вторгнення Росії в Україну відбулась перша зустріч міністрів оборони низки країн для обговорення термінової підтримки української армії. Цей формат став регулярним. 12 жовтня у Брюсселі відбувся черговий оборонний "Рамштайн".

Раніше сьогодні Зеленський звернувся до учасників засідання круглого столу міністрів, що відбулося під спільним керівництвом Уряду України, Групи Світового банку та МВФ. На ньому обговорювалися потреби України у фінансуванні, пріоритети підтримки основних послуг під час війни, а також проєкти з пріоритетного відновлення та реконструкції, які можна швидко розпочати.

Він повідомив, що Україні потрібно 38 мільярдів доларів для покриття дефіциту державного бюджету наступного року: це зарплати вчителів, лікарів, соціальні виплати, це пенсії. Ще 17 мільярдів доларів, які верифіковані Світовим банком і потрібні для відбудови критичної інфраструктури в межах RDNA. Це школи, лікарні, критична транспортна й енергетична інфраструктура, також пошкоджене житло.

"Власне, все те, що стало для Росії першочерговою мішенню", — додав Зеленський.

За словами президента, Україні потрібні цільові кредити обсягом 2 мільярди доларів на відбудову електроенергетичної інфраструктури після руйнувань і для розширення експорту у Європу.

"Також, з урахуванням створеної Росією кризової ситуації на всьому континенті, ми потребуємо кредитних лімітів для закупівель газу, вугілля до наступного опалювального сезону. Обсяг цього рівня підтримки – не менш як 5 мільярдів доларів. Можливо, не доведеться використовувати ці ліміти, але вони мають бути, щоб гарантувати стабільність. У цьому контексті протидії дефіциту й гарантування стабільності критично важливою є нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом. Реалістичний обсяг – до 20 мільярдів доларів. Маємо нарешті затвердити таку програму як основне джерело покриття дефіциту", — повідомив президент.

На останок він запропонував інструменти підтримки інвестицій для України.

"Щоб активізувати економіку і щоб бізнес почав інвестувати в Україну вже зараз, потрібен механізм страхування воєнних ризиків для нових інвестиційних проектів. Сподіваюся, ми зможемо запустити цей механізм разом зі Світовим банком. Ще одним елементом захисту економічної активності може стати відкриття країнами-партнерами лімітів експортно-імпортних агентств для постачання обладнання в Україну. Це те, що може посилити ваші компанії вже зараз – у співпраці з нами", — додав президент.

Війна. Усі новини
На початок