Російські війська обстрілюють Нікополь понад три місяці. За цей час у місті пошкоджено понад 1800 будівель, серед яких житлові будинки, лікарні, заклади освіти, магазини. Жителі міста кажуть: попри обстріли намагаються готуватися до зими.
Через обстріли у місті загинули 10 людей, ще 69 – поранені. Щодня у Нікополі розбирають завали після чергових атак російських військових та намагаються облаштувати пошкоджені будинки.
"Лежав на дивані, біля вікна. Під диван закотився, на мене все скло, рами впали. Потім дивлюсь — двору немає, машина горить, розвернута в іншу сторону", – розповідає житель Нікополя Василь Зорін.

Ті хто лишився у місті, наразі готуються до зими: заготовляють дрова та утеплюють будинки.
"От так і зимуватимемо, у тимчасовій споруді скло поставлю, і зимуватимемо. Дрова трошки приготував, думаю, у літній кухні житиму, там пічка є. Щоб перейти туди, треба перекрити все, стелю зробити, двері поставити, тоді можна буде якось перезимувати, а більше нема ніяк, – каже Василь Зорін.
81-річна Надія залишилася у Нікополі. Жінка каже: через постійні обстріли іноді проводить у підвалі всю ніч.
"Я вже два місяці бігаю у підвал, бо страшно.У моєму будинку скло вибите, кухня вибита, балкон увесь вибитий, і у кімнаті одне скло", – розповіла жінка.

Надія каже: не знає як буде зимувати, адже опалення у її будинку немає.
"Вода у нас є, і світло є, а опалення у мене немає. "Дуйчик" вмикаємо, зимою мерзнути будемо. Я хвора така, я не знаю, як буде", – розповіла вона.
Будинок Тетяни Павленко також пошкоджено внаслідок російських атак. Наслідки обстрілів жінка усуває разом з сусідами.
"Автівка стояла поруч, її відкинуло, загорілася. Горіли також там балкони, і двері попробивало. Люди виходили всі гуртом скло прибирали, а все, що залишилось, ось син приїхав, чоловік — допомагають, прибираємо", – розказує жінка.

Щоразу коли починається повітряна тривога, вона разом із сім'єю йде до укриття, розповідає жінка.
"Чоловік, бабуся, мама, 88 років, ходимо в укриття вже, мабуть, два місяці, якщо не більше, щоночі. Уже так хочеться вдома поспати, але, думаємо, а як залишишся, і прилетять руські? Тому встаємо, і бабуся, як кажуть, ледве ходить, а йде туди, і ми ходимо", – розповіла вона.

За весь час масованих обстрілів до однієї з лікарень Нікополя доставили 69 людей, розповів медичний директор Олександр. З них 42 – пройшли стаціонарне лікування.
"За останній тиждень до нас привезли 13 людей. Найбільша кількість пацієнтів припала на останні вихідні, тоді за ніч тричі були обстріли Нікополя. Якщо за тиждень, то госпіталізовано 5, якщо за вихідні, то залишилися у стаціонарі двоє пацієнтів", – сказав він.
Найчастіше до лікарні потрапляють з травмами від уламків снарядів та скла, а ще з переломами, внаслідок обвалення конструкцій будинку.

Привести до ладу пошкоджені будинки допомагають волонтери. Один з таких – Олександр Вітько.
"Ми лагодимо вікна, які пошкодили внаслідок артобстрілів. Багато зараз у нас таких випадків, вже три місяці їдемо, робимо. Ми виділяємо з хлопцями кошти на благодійність", – каже він.

За словами мера Нікополя Олександра Саюка, у місті пошкоджені приблизно 1800 будівель. Також майже 15 будинків у приватному секторі зруйновані. Втім попри обстріли, місто продовжує жити.
"Місто живе, місто працює, вся інфраструктура в місті теж працює, є електрика, є вода, є газ. До опалювального сезону ми готуємося як завжди, проблем зараз немає. Оскільки у нас у місті система опалення децентралізована, то все опалення індивідуальне, як у жителів Нікополя, так і комунальних підприємств", – каже він.
Також за словами міського голови, постерігають повернення людей до міста. Наразі у Нікополі проживають близько 40% жителів.
Читайте також
У Криворізькому районі тракторист підірвався на російському боєприпасі
Ракетна атака на Дніпропетровщину: поліція документує наслідки ударів
Війська РФ ударили по енергетичній інфраструктурі Кам'янського району Дніпропетровщини
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро