Збільшення військової допомоги ЄС для України: Боррель розкрив деталі

Збільшення військової допомоги ЄС для України: Боррель розкрив деталі

Важливо
Збільшення військової допомоги ЄС для України: Боррель розкрив деталі
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Жозеп Боррель. Фото: Getty Images

Європейський Союз ухвалив рішення збільшити суму військової допомоги для України до суми 3,1 мільярда євро на тлі російських атак на Київ та інші українські міста. Також розширення допомоги передбачає підготовку 15 тисяч українських військових.

Про розширення допомоги 17 жовтня заявив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

"Поки Дмитро Кулеба (міністр закордонних справ України — ред.) із бомбосховища звертається до Ради міністрів закордонних справ ЄС, ми збільшуємо військову допомогу Україні до 3.1 мільярда євро та запускаємо військову навчальну місію", — написав він у своєму Twitter.

Дипломат підкреслив, що останні невибіркові атаки Росії на Україну не похитнуть рішучість ЄС підтримувати Україну, а лише посилять її.

У Раді Європейського Союзу повідомили про започаткування місії, яка допомагатиме зміцненню обороноздатності України.

"Європейський Союз започаткує місію військової допомоги на території ЄС для посилення військової спроможності Збройних сил України і підтримки України у захисті її територіальної цілісності та суверенітету та захисту цивільного населення", — зазначається в дописі.

Згодом Жозеп Боррель уточнив, що місія передбачатиме підготовку щонайменше 15 тисяч військовослужбовців ЗСУ.

"Ми домовилися про створення в ЄС місії військової допомоги для підтримки українських сил, яка буде діяти на території ЄС. Місія має на меті підготувати близько 15 000 військовослужбовців для початку. Можливо, пізніше буде більше, але це — для початку", — зауважив посадовець.

Він додав, що ЄС також домовився про виділення 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру для фінансування постачань українським Силам оборони.

"Як ви знаєте, це військова допомога ЄС через цей міжурядовий фонд. Вона вже становить 3,1 мільярда євро, але це лише верхівка айсберга, набагато більше надходить від країн-членів ЄС", — підкреслив Боррель.

Раніше Дмитро Кулеба оприлюднив допис, в якому закликав ЄС збільшити допомогу Україні та запровадити санкції проти Ірану, який надає РФ безпілотники для атаки на українські міста.

"Я став, мабуть, першим міністром, який звернувся до Ради міністрів закордонних справ ЄС із бомбосховища — в Києві сирени. Закликав ЄС: надати більше ППО та боєприпасів; запровадити санкції проти Ірану за постачання РФ безпілотників", — написав міністр.

Також він закликав посилити обмеження й проти самої Росії у наступному, 9-му пакеті санкцій.

Що відомо

Читайте також

"Будемо триматися. Намагаємось пиляти дрова", – як жителі прифронтової Новоандріївки на Запоріжжі готуються до зими

Жителі Авдіївки самотужки заготовляють дрова: завезти їх в місто складно через обстріли

Понад 80% українців додатково готуються або планують готуватися до зими — опитування Суспільного

На початок