Слідчі Німеччини виявили в трубі "Північного потоку" восьмиметрову діру, припускають саботаж

Слідчі Німеччини виявили в трубі "Північного потоку" восьмиметрову діру, припускають саботаж

Слідчі Німеччини виявили в трубі "Північного потоку" восьмиметрову діру, припускають саботаж
Вибух на газопроводі "Північний потік". Getty Images

Слідчі федеральної поліції Німеччини за допомогою підводного безпілотника зафіксували витік діаметром вісім метрів на одній із ниток "Північного потоку".

Як повідомляє видання Tagesschau з посиланням на німецькі урядові кола, слідчим федеральної поліції Німеччини вдалося зробити фотографії підводним безпілотником Бундесверу, які показують масштаби руйнувань. На одній із ниток "Північного потоку" видно витік діаметром вісім метрів. Зазначається, що це могло бути лише результатом вибуху вибухівки.

Кожен із трубопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2" має дві нитки. Трубопроводи "Північних потоків" були зруйновані в чотирьох місцях таким чином, що лише одна нитка газопроводу "Північний потік-2" залишилася неушкодженою. Експерти припускають, що для цього знадобилося кілька сотень кілограмів вибухівки, тобто це цілеспрямований саботаж.

Що відомо

  • Трубопроводи "Північного потоку" були зруйновані вранці 26 вересня. Вибухи були настільки сильні, що їх зафіксували сейсмологи. Діри на нитках розташовані в шведській і данській економічних зонах.
  • Хоча на момент вибухів трубопроводи не працювали, всередині залишалася велика кількість газу, який витік через отвори в море і був добре помітний на поверхні.
  • Європейський союз і НАТО назвали великі вибухи в Балтійському морі "навмисним актом" саботажу, а Польща та Україна назвали Росію винуватцем.

Читайте також

Зеленський попередив, що Росія після підриву "Північних потоків" завдасть удару по ГТС України

Енергокриза в ЄС: Голова ЄК презентувала план захисту критичної інфраструктури

День захисників України, вибухи в Бєлгороді, НАТО передасть "глушителі" безпілотників. 233-й день війни. Онлайн

На початок