40 митців із різних країн представили у Варшаві погляд на воєнні злочини Росії проти України

40 митців із різних країн представили у Варшаві погляд на воєнні злочини Росії проти України

40 митців із різних країн представили у Варшаві погляд на воєнні злочини Росії проти України
Ілля Ісупов (Київ, Україна). Без назви

У Варшаві відбулася виставка міжнародної мистецької резиденції BIRUCHIY TRANSCARPATHIA 022. ART WAR. Утілена громадською організацією "Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва", резиденція об’єднала 40 митців з України, Італії, США, Австрії, Великобританії, Франції, Чехії, Данії та Польщі, йдеться в пресрелізі.

Серед інших на виставці було продемонстровано роботи українських митців і мисткинь Жанни Кадирової, Іллі Ісупова, Влади Ралко, Володимира Буднікова, Олександра Глядєлова, Віктора Покиданця, Олексія Сая.

Резиденція відбулася два місяці тому у невеликому Нижньому Селищі Хустського району Закарпатської області України. За словами організаторів, вона "об’єднала митців навколо гострих рефлексій та потреби у стратегічному мисленні, народивши нові колаборації та візії спільного майбутнього".

Харківський художній музей запустив NFT-колекцію

До експозиції виставки увійшли роботи, створені під час проєкту або напередодні, у часи вторгнення й активних бойових дій.

"Це найбільша поточна виставка українських митців у Польщі, – коментує президент ГО "Спілка Дослідників Сучасного Мистецтва" та комісар міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY Геннадій Козуб, – Під час війни поляки підтримують Україну на всіх напрямках. Це дуже зворушливо. Далі, вже цього року, ми плануємо показати проєкт у Німеччині, Великобританії та США. Зараз, як ніколи, треба показувати наше сучасне українське мистецтво світові".

"Ми були єдині в Києві, хто працював під час війни": якими є наслідки обстрілу для Науково-природничого музею

Віктор Покиданець, що навесні ледве зміг виїхати із заблокованого Миколаєва, представив "Потаємні стільники рос.літа" в яких вирізані в російських книжках об’ємні отвори для зберігання холодної та вогнепальної зброї символізують ту ретельно приховану та стратегічно сплановану машину пропагандистської справи, що спрямована на паплюження української ідентичності, геноцид громадян України та їх культурну дискримінацію. Також в межах резиденції автор створив серію живопису "Милі форми", підіймаючи тему мародерства помешкань українців солдатами Російської Федерації.

40 митців із різних країн представили у центрі Варшави погляд на воєнні злочини росії проти України
Віктор Покиданець, "Потаємні стільники рос.літа".

Клеменс Пул (Нью-Йорк, США), який вже протягом кількох років активно взаємодіє з українським контекстом, створив інсталяцію зі знайдених предметів untitled (fasci). У роботі досліджується, як залишки радянського минулого України стали символічними зв’язками з російським новим фашизмом, що розквітнув після повномасштабного вторгнення в Україну. Щільно стягнуті разом, здавалося б, полярні ідеологічні символи виявляють зловісну єдність.

40 митців із різних країн представили у центрі Варшави погляд на воєнні злочини росії проти України
Клеменс Пул.

Микола Гончаров створив графічну серію ARTWAR. Сам автор так розповідає про ці роботи: "Тікаючи з Києва Житомирською трасою на третій день війни, я вперше побачив автобус з написом "ДІТИ", зроблений на склі за допомогою малярської стрічки. Згодом бачив такі самі автобуси, розстріляні росіянами. Картини про надію та безвихідь".

40 митців із різних країн представили у центрі Варшави погляд на воєнні злочини росії проти України
Зліва — Nikita Krawcow, Rano w Kijowie Справа — Микола Гончаров, з циклу ARTWAR.
Британський телеканал придбає картину Адольфа Гітлера: глядачі вирішать, чи варто її знищити

Читайте нас у Facebook та Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок