Дорожники під Ізюмом могли підірватися на міні-"жабі" — Служба автодоріг

Дорожники під Ізюмом могли підірватися на міні-"жабі" — Служба автодоріг

Дорожники під Ізюмом могли підірватися на міні-"жабі" — Служба автодоріг
Малоданилівська громада, вереснь 2022 року. Фото: Олександр Гололобов

Міна-"жаба" могла бути причиною загибелі двох працівників дорожньої служби під Ізюмом 12 жовтня. Один з працівників після вибуху загинув на місці, інший — у швидкій, розказав Суспільне Харків начальник обласної Служби автомобільних доріг Андрій Алексєєв.

"Вони прибирали рештки воєнної техніки, цивільної техніки, сміття, уламки. Проводилися підготовчі роботи до ямкового ремонту. Великий спектр роботи", — говорить начальник Служби автомобільних доріг Харківщини.

Що відомо про міну

Про те, що сталося під час робіт, є попередні версії, каже Алексєєв.

"Спрацювала протипіхотна міна, яку ще називають міна-"жаба", вона вистрибує, кругового ураження. Це міна радянського зразка. На ній стоїть розтяжка, і коли на цю розтяжку людина натикається, накладає зусилля у 2 кг, вона вистрибує з місця залягання на висоту до 8 м і спрацьовує. В ній понад 2 тис. підшипників, які вражають все у радіусі 30 м", — розказав Андрій Алексєєв.

За його словами, працювали дорожники після обстеження узбіччя саперами: "Однозначно там була робота піротехнічних загонів ДСНС перед тим, як наші хлопці зайшли, там на місці є відповідні мітки, що відпрацювали ДСНС-ники".

"Зі слів відомо, що шматок проволоки потягнули й спрацювала міна, але вона спрацювала поза межами маяків піротехніків", — говорить Андрій Алексєєв.

Після загибелі дорожників Служба проведе додатковий інструктаж з безпеки.

Що кажуть в ДСНС

За словами речника обласного управління ДСНС Євгена Василенка, ділянка, поблизу якої підірвалися дорожники, була оглянута, однак міна була на розтяжці й перебувала у місці, яке не оглядали.

"Перший етап огляду — 2-3 метри узбіччя дороги обстежено. Там, де висока рослинність, посадка, сапери поки не обстежували. За попередніми даними, це сталося не на узбіччі, а за кюветом, там була вирва, де була розтяжка. Швидше за все, працівники проводили роботи, використовуючи дроти, і розмотуючи їх, дріт зачепив розтяжку. Спрацювала вибухова речовина", — сказав Василенко.

Що відомо

  • 12 жовтня поблизу Ізюма через боєприпас РФ загинули Богдан Шведюк та Олександр Стеценко, які працювали в групі компаній "Автострада", це підрядник Служби автомобільних доріг Харківщини.
  • ДСНС протягом 12 жовтня знищила 523 російських боєприпаси на звільнених територіях, обстежила 922 га території Харківщини.
  • За словами міністра МВС Дениса Монастирського, Харківщина забруднена боєприпасами більше, ніж Київщина та Сумщина.
  • 21 вересня від вибуху міни загинув начальник районного підрозділу "Харківобленерго".

Читайте також

Які населені пункти Харківщини найбільш заміновані: розмова з сапером

На початок