З 1 жовтня запрацювала програма отримання пільгової державної іпотеки "єОселя". У 2022 році нею зможуть скористатися військовослужбовці, правоохоронці, медики та педагоги.
Про це в ефірі телемарафону розповіла керівниця з комунікацій ПАТ “Укрфінжитло” Анжеліка Іванова.
З 1 жовтня цього року Програма доступних кредитів запрацювала у тестовому режимі, вона називається "єОселя". Вже цього року скористатися нею зможуть такі категорії громадян:
- військовослужбовці;
- правоохоронці;
- медичні працівники;
- педагоги та науковці, які працюють у закладах державної та комунальної форм власності.
"Тестовий режим полягає у тому, що всі заявки будуть прийматися через "Дію". Наразі триває доопрацювання всіх технічних нюансів для того, щоб ця послуга працювала максимально доступно, зручно для громадян, як через портал, так і в телефоні. Наразі вона доступна лише через портал. Закликаємо громадян трохи почекати, щоб скористатись послугою, яка буде працювати на повну", – сказала вона.
Представниця підприємства "Укрфінжитло" не змогла назвати точну кількість квартир, яку вдасться забезпечити до кінця року. Програма починає працювати в умовах повномасштабної війни, фінансування з державного бюджету.
"Відповідно сказати зараз конкретно, що певну суму та кількість квартир до кінця року ми зможемо видати, я не можу. Але мова йтиме про сотні квартир, можливо й про більше", – сказала Іванова.
За її словами, з 2023 року програма пільгової державної іпотеки буде доступна для всіх громадян України, які відповідатимуть певним критеріям: "Для того, щоб взяти участь у програмі, треба бути платоспроможним, у першу чергу. Не володіти житлом, що перевищує 52,5 кв. м на одну особу та не брати участь в інших державних програмах, не перебувати під санкціями".
Планується налагодити роботу із заявками таким чином, щоб "буквально за 24 години людина отримуватиме відповідь від банків". Остаточне рішення про видачу кредитів будуть ухвалювати банки-партнери.
"За умовами Програми, можна придбати не більше, ніж 52,5 кв. м на одну особу, плюс 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї. Це не має бути житло на тимчасово окупованих територіях та старше 10 років, якщо говоримо про міста мільйонники. Це може бути й “вторинне житло", – сказала представниця "Укрфінжитло".
Читайте також
Житло припинило своє існування. Як відбудовують знищені російськими обстрілами будинки