Майже 90% українців не готові на жодні територіальні поступки у війні — опитування

Майже 90% українців не готові на жодні територіальні поступки у війні — опитування

Майже 90% українців не готові на жодні територіальні поступки у війні — опитування
. Дитина з плакатом: "Крим, Донецьк, Луганськ, Херсон, Маріуполь — це Україна". Фото: SOPA Images / Contributor / Getty Images

Переважна більшість українців — 87% — не готові на жодні територіальні поступки у війні Росії з Україною. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 7-13 вересня.

"Для 87% респондентів жодні територіальні поступки не є припустимим (і цей показник зріс порівняно з липнем на 3 процентних пункти). Лише 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій (і частка таких людей знизилася порівняно з липнем на 2 п. п.)", — повідомили у КМІС.

87% українців не готові на жодні територіальні поступки у війні
Інфографіка КМІС

У всіх регіонах України абсолютна більшість населення проти будь-яких територіальних поступок.

Серед жителів Сходу, де тривають інтенсивні бої, 85% проти поступок. Готові на поступки – 10%). Серед жителів Півдня – 83% проти поступок, і готові – 10%.

Результати опитування в рагіональному зрізі
Інфографіка КМІС

У КМІС зазначили, що в період з травня до липня на Сході з 68% до 77% стало більше тих, хто проти будь-яких поступок, а у вересні цей показник зріс ще до 85%. Зараз фактично немає різниця між поглядами жителів різних регіонів.

В Інституті наголосили, що серед респондентів, які до 24 лютого проживали на території, які після 24 лютого була окупована (і майже всі такі респонденти виїхали на території, підконтрольні Україні), лише 2% виступають за територіальні поступки, а 92% вважають, що жодних територіальних поступок не має бути. Загалом серед внутрішньо переміщених осіб 6% підтримують поступки проти 90%, які виступають проти них.

Результати опитування у розрізі лінгвоетнічних категорій населення:

  • серед україномовних українців проти територіальних поступок виступають 90% респондентів, підтримують – 6%,
  • серед двомовних – 89%, підтримують – 6%,
  • серед російськомовних українців 85% проти територіальних поступок, підтримують – 10%.
  • серед російськомовних росіян 57% виступають проти будь-яких поступок, підтримують – 24%).
Результати опитування наведені у розрізі лінгвоетнічних категорій населення України
Інфографіка КМІС

Дослідження проводилося 7-13 вересня методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 2000 респондентів у віці від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Опитування проводилося серед громадян, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого).

До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого.

У КМІС зазначили, що формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Однак соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

На початок