Купляють ліхтарики, батарейки та павербанки. У Чернігові зріс попит на енергоносії та освітлювальні прилади після вчорашніх відключень світла. Нагадаємо, з 10 жовтня на Чернігівщині ввели графіки аварійного відключення електроенергії. Пов’язано це із російськими ракетними обстрілами об’єктів енергетики по всій Україні. Через це в обласному центрі не було електрики - де годину, а в деяких будинках і до 8 годин.
Чи загрожують Чернігову віялові відключення електрики та що треба, аби їх не було, розповімо далі.
Чернігівка Вікторія вибирає собі ліхтарик. Каже, до відключень світла ставиться з розумінням.

"Економити треба. Менше машини пральні включати, треба руками більше. Наші бабусі, мами, прали тільки руками. От на роботі всі - виключайте. А приходимо ввечері треба включати, щоб не ходити по темному".
Тимофій продає електротовари на центральному ринку. Каже, після відключень світла у Чернігові попит на ліхтарики, батарейки та павербанки зріс.
"Сьогодні зранку багато приходило людей за ліхтариками".

Чернігівець Сергій каже, краще бути готовим до відключень заздалегідь.

"Українці готуються до всього. Все одно чекаємо перемогу. До темноти взагалі неможливо звикнути. Молодий був, бігав. Темрява - друг молоді. А зараз важко".

Голова правління АТ “Чернігівобленерго” Михайло Ільницький розповів Суспільному, що внаслідок масованого обстрілу росіянами енергетичної інфраструктури України, на чернігівське підприємство прийшло розпорядження обмежити споживання електроенергії.

"Нам можуть доводити графіки обмежень, обстрілів, наскільки нам треба знизити графіки споживання для того, щоб був баланс електроенергії в енергосистемі. Електроенергія — це такий продукт, який має бути в одну хвилину кількість його виготовлена і спожита має бути на однаковій величині. Після обстрілів після обіду ми отримали вказівку від регіонально-диспечерського центру обмежити споживання внутрішньої енергії по Чернігівській області на 59 мегаватів. Це приблизно становить для 25 % від всього споживання".
За його словами, це аварійні відключення, тому точний час, коли в певних мікрорайонах міста вимикатимуть світло, на підприємстві сказати не можуть.
"Чому вчора не введено графіки погодинно відключень, про яке ви говорите — тому, що це інші графіки, вони затверджені наказом Міністерства енергетики № 654 у 2015 році. Відповідно, про їх введення потрібно повідомляти засобам масових інформацій, органам місцевого самоврядування за три дні до початку їх введення. Тому, вчора враховуючи, що в енергосистемі відбувся форс-мажор і ніхто не міг спрогнозувати ці заходи, ніхто не планував вводити графіки погодинних відключень".
Як розповів Михайло Ільницький, аварійних відключень електрики на Чернігівщині не буде за двох умов: якщо росіяни припинять обстрілювати об’єкти енергетики і якщо люди скоротять споживання електрики у пікові години.
"Якщо споживачі будуть протягом години пік, максимальних навантажень намагатися знижувати споживання, переносити це споживання з цих годин максимального навантаження, а це, я нагадую, з 19 до 22 години, можливо зимою з 18 до 22, переносити на інші години. Наприклад включати пральну машину вночі, чи переносити свої життєві процеси на інші періоди доби. То це набагато більше шансів, що ні віялових, ні аварійних відключень застосовуватись не будуть".
Детальніше у сюжеті:
Читайте також:
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.