Система оповіщення від ДСНС запрацювала на Харківщині

Система оповіщення від ДСНС запрацювала на Харківщині

Система оповіщення від ДСНС запрацювала на Харківщині
Ілюстративне фото: Pixabay | Суспільне Харків

З 11 жовтня жителі Харківської області зможуть отримувати оповіщення про різні види небезпеки від Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Про роботу системи Суспільному розповів речник обласного управління рятувальників Євген Василенко.

"Система сповіщення не нова, вона запрацювала в інших регіонах нашої країни ще у вересні. Протягом вересня ДСНС тестувала цю систему в декількох областях і вже, починаючи з жовтня, як ми бачили сьогодні вранці, вона запрацювала на території Харківської області", — каже він.

До система оповіщення залучені всі мобільні оператори України: "Наші жителі залежно від зони ураження можуть отримувати експрес-повідомлення про різні види надзвичайних ситуацій".

У майбутньому ДСНС планує ввести повідомлення про масштабні пожежі в екосистемах, про хімічні аварії та підприємствах.

"Сигнал неможливо змінити на якусь заспокійливу мелодію".

"Сам звук — це налаштування не ДСНС, а мобільного телефону. У телефоні є сигнал "alarm" і його неможливо відключити і неможливо змінити на якусь заспокійливу мелодію", — пояснює Василенко.

Речник закликає реагувати на всі сигнали повітряної тривоги та виконувати всі рекомендації ДСНС: "Основне правило — негайно йти в укриття і перебувати там, поки не буде відбою повітряної тривоги".

Сповіщення від ДСНС не можуть прийти на кнопкові мобільні телефони та смартфони, на яких не оновлена операційна система. Незабаром система буде удосконалюватися і оповіщення отримуватимуть ці абоненти також, зазначає Євген Василенко.

Що відомо

  • 23 вересня ДСНС завершила тестування системи сповіщення населення за допомогою мобільних тебефонів. Надалі система інформування Cell Broadcast буде використовуватись для надсилання реальних сигналів про загрози для українців.
На початок