У Косівському районі, що на Івано-Франківщині, організували тритижневий проєкт "Коло надії". В його межах 24 жінки та 15 дітей, які втратили чоловіків та батьків, отримують психологічну допомогу. З ними працюватимуть дев'ять психологів.
Про це Суспільному розповіла виконавча директорка Сіоністської федерації України та студії "Діє-Слово" Олена Заславська.
"Головна мета проєкту — психологічне відновлення. У нас — чудові спеціалісти, які останні вісім років працюють із травмованими людьми. Проєкт називається "Коло надії" тому, що коло — це процес: ми сидимо та розмовляємо в колі. Це — щось тепле, як світло. А надія — на нове життя, на відновлення, на те, що життя може бути продовжене навіть після того, як ми втратили дорогу людину", — розповіла Олена Заславська.

Основна робота в межах проєкту відбувається через спілкування, розповідає психологиня Сусанна Ангелова. Вона працює з людьми, які втратили близьких, з 2014 року. Фахівчиня каже, що такі травми впливають на людей не лише емоційно, але й фізично. Втім, за кілька тижнів роботи ці стани можна стабілізувати.
"Буде багато творчості, тому що емоційна стабілізація — мета проєкту, а творчість цьому сприяє. Будуть прогулянки, спілкування з природою. Буде тілесно-орієнтована терапія — напрям у психології, який дозволяє прожити стрес через тіло та зняти ті ефекти, які воно отримало через трагічні події", — каже Сусанна Ангелова.

Олеся Доліна також з 2014 року працює з людьми, які втратили близьких. Кілька років вона була військовим капеланом. Однак цього разу допомагатиме не дорослим, а дітям до 10 років.
"Через дітей ми мотивуємо дорослих виходити зі свого стану. Ми не можемо закапсулюватися, треба встати та бути мамою, і це — найкращий двигун", — розповідає Олеся Доліна.
Оксана Смирнова у березні дізналася про смерть єдиного сина. 26-річний хлопець від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну пішов у тероборону рідного міста Ірпінь. Хлопець загинув від прямого влучання ракети в укриття, в якому він перебував.
Оксана розповідає, що важко переживала втрату, адже рідних у країні в неї не залишилося. З часом вона знайшла в собі сили пройти психологічну реабілітацію. На проєкті "Коло надії" Оксана проводитиме для вдів та матерів, які втратили дітей, арттерапію.
"Коли мені важко, я роблю картини, в'яжу іграшки. Я хочу навчити жінок, щоб вони теж робили такі речі. Але це — не просто так. Ми плануємо організувати благодійну виставку, щоб на зібрані гроші можна було надалі робити такі проєкти", — каже Оксана Смирнова.
Проєкт "Коло надії" реалізують у співпраці з програмою "Відновлення під час війни" за підтримки фонду "Разом" (Нью-Йорк), Голландського гуманітарного фонду та Ваад Неурядова громадська організація, створена 14 січня 1991 року для об'єднання єврейських організацій України та підтримки української єврейської громадиУкраїни.
Читайте також
- "Дозволити людині відійти з гідністю". Як у Франківську медичний капелан допомагає паліативним хворим
- Неврологиня з Херсона безкоштовно лікує переселенців в Івано-Франківську
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!