Тисячу гривень одноразової допомоги розпочали виплачувати пенсіонерам Тернопільщини

Тисячу гривень одноразової допомоги розпочали виплачувати пенсіонерам Тернопільщини

Тисячу гривень одноразової допомоги розпочали виплачувати пенсіонерам Тернопільщини оригінальне

Тисячу гривень одноразової грошової допомоги з 24-го квітня розпочали виплачувати пенсіонерам Тернопільщини. Про це розповів начальник обласного управління пенсійного фонду Ігор Москалик. Гроші нарахують тим людям, пенсія яких не перевищує 5-ти тисяч гривень. В області таких осіб є 271 тисяча.

Біля одного з відділень банку в Тернополі о 10-й годині утворилася черга. Пенсіонери прийшли отримувати допомогу. Серед них і 67-річна Дана Михалович:

"Хіба може бути достатня така сума 2 тисячі пенсії? Взагалі важко жити на ті гроші. Тепер дали доплату. Звичайно, можливо трошки щось за квартиру кинеш заплатити та й на лікування мало".

Керівниця Тернопільської дирекції "Укрпошти" Любов Гринчишин розповіла, як пенсіонери зможуть отримати цю допомогу:

"Ми будемо старатися максимально, відповідно до постанови Кабінету міністрів, в п’ятиденний термін здійснити виплату. Виплата буде здійснюватися листоношами, доставлятися одержувачам додому. Кінцевий термін виплати постановою передбачений до 25 червня. Тому, в кого будуть запитання, уточнення, коли саме, в який день очікувати доставку, можуть телефонувати на відділення, наші отримувачі знають, в якому відділенні вони обслуговуються, можуть дізнаватися і уточнювати час отримання допомоги. Одержувачів в нас є багато – це більше 130 тисяч".

Начальник обласного управління пенсійного фонду Ігор Москалик каже, що одноразову грошову допомогу під час карантину пенсіонерам виплачують згідно з розпорядженням Кабміну. Якщо допомога не надійде впродовж 5-ти днів, то вона буде виплачена разом із пенсією:

"Згідно постанови Кабінету міністрів України ті пенсіонери, які отримують пенсію менше 5-ти тисяч гривень, мають отримати допомогу в розмірі тисячу гривень. Кошти для виплати одноразової грошової допомоги тисячу гривень в область поступили. Головним управлінням пенсійного фонду ті кошти передані на банківські установи, де будуть зараховані на карткові рахунки наших пенсіонерів та на "Укрпошту", де будуть доставлені нашим пенсіонерам".

Про те, хто ще в області, окрім пенсіонерів, отримає тисячу гривень допомоги під час карантину розповів директор обласного департаменту соцзахисту Вадим Боярський:

"Ті громадяни, які не мають права на пенсію, не мають страхового стажу і отримують допомогу замість пенсії через місцеві управління соціального захисту, також всі отримають по тисячу гривень такої допомоги. Кількість таких громадян, які отримують допомогу замість пенсії, складає 17 тисяч 56 громадян в Тернопільській області. Загальна сума виплати цим громадянам – це 17 мільйонів".

Постанову про надання соціальної підтримки окремим категоріям населення в умовах карантину Кабмін ухвалив 1 квітня цього року. Загалом в Україні на одноразові грошові виплати виділили 10 млрд грн. Доплату отримають 10 мільйонів громадян. Серед них також є люди з інвалідністю.

Що відомо:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди