ОПУ: Пожежа на Кримському мосту — прояв конфлікту між ФСБ і Генштабом РФ

ОПУ: Пожежа на Кримському мосту — прояв конфлікту між ФСБ і Генштабом РФ

ОПУ: Пожежа на Кримському мосту — прояв конфлікту між ФСБ і Генштабом РФ
. Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента (Фото: Getty Images)

В Офісі президента України вважають, що підрив і пожежа на Кримському мосту пов'язані із конфліктом між ФСБ Росії та російським Міністерством оборони та Генштабом.

Про це повідомив радник голови ОПУ Михайло Подоляк, передає Суспільне.

"Щодо Керченського мосту. Це конкретний матеріальний прояв конфлікту між ФСБ/ЧВК з одного боку і Міноборони/Генерального штабу РФ з іншого", — зазначив він.

За словами Подоляка, ми є свідками початку в Росії "масштабних негативних процесів".

"Різко впала керованість серед силовиків, почалися потужні конфлікти серед російських спецслужб, всі шукають винних в військових поразках, хочуть переформатувати найближче оточення пана Путіна і зайняти інші посади. Або арештувати тих чи інших генералів".

Фура, яка здетонувала, за всіма ознаками заїхала на міст з боку РФ, додав Подоляк.

"Тож відповіді потрібно шукати саме в Росії. Логістика підриву, синхронізація з паливним ешелоном, обсяг знищеного дорожнього полотна — все це чітко вказує на російський слід", — додав він.

За словами Подоляка, підрив дискредитує ФСБ і "дає алібі" російським військовим за системні поразки на півдні України.

"Тому ще раз, наразі в цьому яскравому інциденті ми вбачаємо загострення конфлікту між військовими та силовими структурами Росії та його вихід з під контролю Кремля. Російська верхівка шукає винних за поразки на фронті. ФСБ та власники ПВК ведуть кампанію за звільнення військового керівництва — міністра Шойгу та глави ГШ Герасимова. Підрив мосту ж — особистого проекту Путіна — не тільки підриває позиції ФСБ, які дозволили цьому статися, але і дає алібі військовим за системні поразки на півдні України. Мовляв, через провал ФСБ рухнула вся логістика тилового забезпечення і підвозу резервів", — додав він.

Що відомо

Вранці 8 жовтня на Кримському мосту через Керченську протоку, який з'єднує окупований Крим з Росією, сталася пожежа. Два автомобільні прольоти моста частково зруйновані. Причиною пожежі став підрив вантажного автомобіля, зазначили в Національному антитерористичному комітеті РФ. Це спричинило спалах семи паливних цистерн залізничного складу і подальше руйнування двох авто прольотів моста. У Слідчому комітеті РФ заявили, що внаслідок пожежі загинуло троє людей.

Президент РФ Володимир Путін доручив створити урядову комісію у зв'язку з "надзвичайною подією" на Кримському мосту.

У Криму після пожежі на мосту люди почали розкуповувати пальне і продукти.

На початок