На Київщині оцифрують архівні карти 18-20 століття

На Київщині оцифрують архівні карти 18-20 століття

На Київщині оцифрують архівні карти 18-20 століття
Фото: КОВА

Колекцію з 3197 карт та креслень київського регіону XVIII-XX століття з Державного архіву Київської області оцифрують. Проєкт підтримав Світовий фонд пам’яток – World Мonuments Fund.

Про це повідомили у Київській ОВА.

Документи цієї колекції датовані 1781 – 1919 роками. Серед них – генеральні та поштові карти Київського та інших регіонів, карти Азовського, Чорного та Мармурового морів із прикордонними населеними пунктами.

"Також карти та плани сіл, військових поселень, міст, повітів Київщини; карти шляхів, земельних та лісових ділянок, селянських, поміщицьких і церковних земель, проектів будівель та мостів у населених пунктах Київської губернії, альбоми фотокреслень", – зазначено в повідомленні.

Зокрема, оцифрують поштову карту Київського намісництва з позначенням поштових доріг 1781 – 1797 рр, яку внесли до Держреєстру національного культурного надбання України як унікальний документ.

Проєкт мають реалізувати за 6 місяців, а презентація запланована на початок наступного року.

Що відомо

  • Понад 1 тисячу книг реєстрації актів цивільного стану жителів Київщини за 1919-1945 роки оцифрують. Проєкт підтримав Світовий фонд пам’яток – World Monuments Fund.
  • Світовий фонд пам’яток – незалежна організація, яка займається захистом визначних пам’яток та об’єктів культурної спадщини, аби побудувати взаєморозуміння між культурами та спільнотами. Штаб-квартира організації знаходиться в Нью-Йорку, а офіси та філії – в Камбоджі, Індії, Перу, Португалії, Іспанії та Великобританії.

Читайте також

Історія УПА на Рівненщині у віртуальній виставці: на сайті бібліотеки доступні матеріали з грифом "цілком таємно"

Волинський архів оприлюднив ще понад пів сотні справ репресованих радянською владою

На початок