Водопостачання в Миколаєві. Що відомо

Водопостачання в Миколаєві. Що відомо

Водопостачання в Миколаєві. Що відомо
Ілюстративне фото: МКП "Миколаївводоканал"

Майже щодня в Миколаєві трапляються аварії на водопровідній мережі. Причиною є російські обстріли, зношеність труб та вода, яка має високі корозійні властивості через вміст солі.

Про це кореспондентам Суспільного розповів генеральний директор міського комунального підприємства (МКП) "Миколаївводоканал" Борис Дуденко.

"Мережі наші і так мали аварійний стан, а ця вода знаходить слабкі місця в системі і руйнує все те, що потрібно було вже міняти. Бачимо по місту багато витоків, намагаємось їх швидко усувати, але не завжди вдається. Руйнуються водогони великих діаметрів і водопроводи", — зауважив Борис Дуденко.

За словами Бориса Дуденка, дуже багато часу йде на ремонт мережі, пошкодженої внаслідок обстрілів.

"Наприклад, по вулиці Нікольській у сквері після влучання ракет довелося відновлювати водогін протягом п’яти діб. Залучалися дуже великі ресурси підприємства і підрядних організацій. Це один з прикладів руйнувань. Так по місту їх вже десятки після ворожих обстрілів", — розповів Дуденко.

За словами Дуденка, існує таке поняття, як "повторне забруднення води". Тобто труби зроблені з різних матеріалів, мають різний вік та технічний стан. Старі мережі піддаються корозії, цьому сприяє солона вода у водопровідній системі. Саме змив зі сталевих труб та старих комунікацій (арматури, труб, хомутів) йде з водою, яка потім потрапляє до помешкань містян.

Також на якість впливає частота руху води в мережі.

"Якщо до повномасштабного вторгнення в будинку проживало 50 сімей і вони розбирали цю воду постійно, це був рух води. Зараз, якщо в будинку проживає замість 50 сімей, наприклад, 20-25, то рух води вповільнюється. Коли вода застоюється в мережах, вона більш швидко вступає в реакцію зі сталевими частинами трубопроводів і тому вони ржавіють. Ця іржа несеться до кранів миколаївців", — пояснив Борис Дуденко.

Борис Дуденко зазначив, що витоки забирають дуже багато води, тому в деяких районах міста неможливо тримати постійний тиск.

Якщо є проблеми в будинку з водопостачанням, в першу чергу варто звертатися до управляючої компанії, ОСББ чи ЖЕКу.

"Це може бути несправність у самій системі будинку. Якщо вже управляюча компанія дає інформацію власнику, що в них все добре, в їхніх комунікаціях, тоді вже потрібно звертатися до "Миколаївводоканалу". Бажано, щоб це робила саме управляюча компанія", — наголосив Борис Дуденко.

Що відомо

  • Водопостачання в деяких районах Миколаєва було відсутнє з 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами.
  • З 6 травня в Миколаєві розпочалось заповнення водопровідної системи міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • Аналізи води у системі водопостачання Миколаєва довели її непридатність до вживання.
  • Станом на 6 жовтня вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною.

Читайте також

Очищена вода в Миколаєві. Запрацював пункт видачі з автоматичним підігрівом

У Миколаєві розглядають два альтернативні варіанти централізованого водопостачання

Міжнародний комітет товариства Червоного Хреста передав Миколаєву сім водовозів

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок