У кропивницьких аптеках, з часу повномасштабного вторгнення РФ, подорожчали ліки. Чому

У кропивницьких аптеках, з часу повномасштабного вторгнення РФ, подорожчали ліки. Чому

У кропивницьких аптеках, з часу повномасштабного вторгнення РФ, подорожчали ліки. Чому
flaticon

В аптеках Кропивницького, з часу повномасштабного російського вторгнення в Україну, ліки подорожчали на 30-40%. Про це розповіла завідувачка однієї з аптек міста Ольга Касьянова. Суспільне з’ясовувало, у чому причина.

Зі слів завідувачки аптеки, зросли в ціні практично усі препарати: "За сім місяців, з 24 лютого, ціна зросла на 20-40 гривень".

Серед причин подорожчання назвала підвищення курсу долара: "Деякі українські виробництва припинили свою роботу, бо були зруйновані чи з інших причин, тому діючі речовини більшості препаратів, пакувальні матеріали, скло закуповують за кордоном".

Максимальну націнку, яку робить аптека – 5% на препарати українського виробництва і 10% на імпортні. Тому українські ліки дешевші, сказала Ольга Касьянова: "Наприклад, серцеві препарати подорожчали на 9-10 гривень. Від тиску – найпростішого препарату коштувала 70 гривень, зараз – 82. Жарознижуючі подорожчали на 3-5 гривень".

Чергове подорожчання відбулося на початку вересня. Зросли ціни на ліки від застуди. За інформацією працівниці аптеки Юлії Кударенко, противірусні препарати українського виробництва можна купити за 70 гривень – ціна збільшилася на 3,5 гривні. Ціна на жарознижувальні препарати зросла на півтори гривні.

Попри подорожчання ліків, обсяги продажів від початку вторгнення РФ в аптеці, якою керує Ольга Касьянова, з її слів, не зменшилися.

Кропивничани відчули подорожчання

Євгеній Жуков купує ліки батькам: "Відчув, що зросли ціни. Не в цій аптеці, а взагалі. Вони зросли".

Тетяна Ляшенко купує ліки, не зважаючи на ріст цін: "Доводиться купувати. Дуже важко, бо навколо всі хворіють. Дорогі чи недорогі – доводиться купувати".

Що відомо

За інформацією речниці Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Наталії Шевченко, в Україні є три групи найменувань ліків, ціни на які регулює держава: за програмою "Доступні ліки", ті, що купують за бюджетні гроші та ліки з Національного переліку основних лікарських засобів: "Питання ціноутворення на ринку лікарських засобів в Україні є вільним для більшості медичних препаратів. Окремі винятки становлять ціни, які ми можемо віднести до трьох видів і затверджені ці групи постановою Кабінету міністрів України від жовтня 2008 року про заходи щодо стабілізації цін на лікарські препарати".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок