Евакуйовані з "Азовсталі" оборонці повернулися у стрій і працюють на півдні — командир "Азову"

Евакуйовані з "Азовсталі" оборонці повернулися у стрій і працюють на півдні — командир "Азову"

Евакуйовані з "Азовсталі" оборонці повернулися у стрій і працюють на півдні — командир "Азову"
. Фото: Скріншоз з пресконференції

Наразі вже 25 військовослужбовців окремого загону спеціального призначення "Азов", які були поранені та евакуйовані гелікоптерами з Маріуполя стали до строю. Зараз полк має свою зону відповідальності на південному напрямку, повідомив під час пресконференції тимчасовий виконувач обов’язків командира полку Азов Микита Надточій.

Начальник штабу полку "Азов" Богдан "Тавр" Кротевич розповів, що весь офіцерський склад, який вийшов з полону активно співпрацює з координаційним штабом щодо звільнення полонених.

"За нашими списками загиблих в Оленівці 41 людини, але ми не всіх опитали. Списки збираються", — зазначив він.

"Тавр" зауважив, що другого Віктора Медведчука в України немає, втім "Азов" має ідею щодо того, який обмінний фонд має бути для повернення полонених оборонців.

"Це моя особиста думка, це був політичний обмін Медведчука. Другого Медведчука в нас поки що немає, але є цікава ідея з приводу того, щоб набрати обмінний фонд для діставання наших полонених і я сподіваюся, що представники влади нас вислухають", — додав він.

Під час виходу з "Азовсталі", командир полку Денис Прокопенко мав зв'язок з президентом Володимиром Зеленським та генералом Валерієм Залужним, а також зв'язок з керівником ГУР Кирилом Будановим.

"Нам було дуже важко прийняти це рішення, але на той момент 600 були поранені і 300 з них гнили, вони гинули повільно", — зазначив Кротевич.

Він додав, що під час виходу з "Азовсталі" представники Червоного Хреста давали слово, що цивільні потраплять на територію підконтрольну Україні, втім цього не сталося.

Заступник командира полку "Азов" із тилового забезпечення Іван "Ігнат" Ігнатьєв розповів, що понад 50 квартир в Маріуполі втратили бійці полку, наразі всі військовослужбовці зі своїми родинами живуть в тимчасовому житлі.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

На початок