Безпритульні коти та собаки: скільки їх у Полтавській громаді та як регулюють чисельність

Безпритульні коти та собаки: скільки їх у Полтавській громаді та як регулюють чисельність

Безпритульні коти та собаки: скільки їх у Полтавській громаді та як регулюють чисельність
Фото: Суспільне Полтава

У Полтавській громаді нині налічується орієнтовно 7 тисяч безпритульних тварин. На кількість бездоглядних котів та собак, зокрема, вплинула повномасштабна війна, розповів Суспільному начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин КАТП-1628 Сергій Богодюк. За його словами, коли люди вимушено переїжджають через обстріли, вони можуть залишити своїх улюбленців напризволяще.

На території пункту перетримки бездоглядних котів та собак підприємства КАТП-1628 у Полтаві перебувають тварини, які не можуть жити на вулиці: сліпі, хворі тощо, говорить Сергій Богодюк.

"Ми таких тварин забираємо сюди, «ставимо їх на ноги» та відпускаємо до місця вилучення.Часто до нас звертаються правоохоронці, поліція з приводу того, що на вулиці з’являються безпритульні або, будемо казати, бездоглядні тварини, які належали власнику.Чи то власник переїхав, чи просто залишив тварину. Такі тварини не адаптовані і не соціалізовані для життя на вулиці. За такими заявками ми також виїжджаємо і вилучаємо тих тварин з вулиці, тому що вони агресивні, вони перебувають у нас і ми їм шукаємо господарів", — каже начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин КАТП-1628 Сергій Богодюк.

Безпритульні коти та собаки: скільки їх у Полтавській громаді та регулюють чисельність
Безпритульна собака. Фото: Суспільне Полтава

За словами Сергія Богодюка, таких тварин відловлюють на території усієї громади. Зокрема, через повномасштабне вторгнення в Україну їхня кількість збільшилася. Адже люди, які переїжджають через війну, можуть лишати котів та собак.

"Останні підрахунки проводились 2019-го року, і на той момент було приблизно 3,5 тисячі тварин безпритульних. На сьогоднішній день я можу сказати, що ця цифра збільшилася в два рази приблизно", — говорить начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин КАТП-1628 Сергій Богодюк.

Безпритульні коти та собаки: скільки їх у Полтавській громаді та регулюють чисельність
Безпритульні коти та собаки. Фото: Суспільне Полтава

Як пояснив Сергій Богодюк, останні три роки кількість безпритульних тварин у громаді не рахували, зокрема, через пандемію коронавірусу та повномасштабну війну. Аби регулювати кількість бездоглядних котів і собак, їх стерилізують у міській ветклініці. За день проводять від п’яти до десяти таких операцій, каже Сергій Реміняка.

"Стерилізація безпритульних тварин проводиться згідно договору з КАТП-1628. Цього року почалися ці оперативні втручання по стерилізації тварин із червня місяця. Зазвичай раніше це починалося. — ветеринар міської державної ветлікарні ветеринар міської державної ветлікарні Сергій Реміняка.

Це пов’язано із затримкою фінансування, яка сталася через війну. Тому із 1 800 стерилізацій, які планували зробити цього року, виконають приблизно 70 відсотків, розповів начальник відділу регулювання чисельності безпритульних тварин КАТП-1628 Сергій Богодюк.

За 2021-й рік було простерилізовано 406 собак та 700 котів. На даний час, 2022-го року, простерилізовано 168 котів та 91 собака", — каже завідувачка відділу протиепізоотичних заходів міської державної ветлікарні Ірина Штанько.

Читайте також:

На початок