Канада та Великобританія розширили санкції проти РФ

Канада та Великобританія розширили санкції проти РФ

Канада та Великобританія розширили санкції проти РФ
Президент РФ Володимир Путін підписує документ про "приєднання" до РФ територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей, 30 вересня 2022 року, фото: Getty Images

У відповідь на анексію територій України Канада ввела санкції щодо 43 російських олігархів, фінансової еліти та членів їхніх сімей та 35 колаборантів з тимчасово окупованих територій. Велика Британія додала голову центробанку Росії Ельвіру Набіулліну у свій санкційний список.

Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі оголосила, що Канада запроваджує нові санкції "у зв’язку з неспровокованим і невиправданим вторгненням Росії в Україну, включаючи фіктивні референдуми та спробу анексії українських територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей".

Канада вводить санкційні заходи щодо 43 російських олігархів, фінансової еліти та членів їхніх сімей та 35 підтримуваних Росією високопосадовців у Донецьку, Луганську, Херсоні та Запоріжжі.

"Ці особи та організації є співучасниками відчайдушної спроби президента Путіна підірвати принципи державного суверенітету та поділяють відповідальність за безглузде кровопролиття, яке триває по всій Україні", – наголошується у заяві Мелані Жолі.

30 вересня Велика Британія оновила список підсанкційних осіб і додала туди голову центробанку Росії Ельвіру Набіулліну. Як вказується у документі, Набіулліна отримує вигоду або підтримує Уряд Росії. Тому у Великобританії заморожуються її активи та накладається заборона на подорожі до країни.

Що відомо

  • 30 вересня Президент Росії Володимир Путін 30 вересня виступив у Георгіївській залі Кремля на церемонії "приєднання" до РФ тимчасово окупованих українських територій Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей після того, як на них відбулися псевдореферендуми. У своїй промові він також закликав "Київ сісти за стіл переговорів". На цій же церемонії ватажки самоназваних Л/ДНР Деніс Пушилін, Леонід Пасічник, а також колаборанти Євген Балицький та Володимир Сальдо підписали документи про "приєднання" регіонів до РФ.
  • Адміністрація президента США Джо Байдена ввела новий пакет санкцій проти російських урядовців, членів їхніх сімей, російських і білоруських військових чиновників та організацій, що займаються оборонними закупівлями.
  • Керівники ЄС та Великобританії засудили спробу анексії територій України.

Читайте також

Трибунал для Путіна. Як російське керівництво відповість за злочини в Україні

Заявка України в НАТО, спроба Росії "приєднати" українські території. 219-й день війни. Онлайн

На початок