ЗСУ, ймовірно, оточили російське угруповання у Лимані — ISW

ЗСУ, ймовірно, оточили російське угруповання у Лимані — ISW

ЗСУ, ймовірно, оточили російське угруповання у Лимані — ISW
Фото: Генштаб ЗСУ

Станом на 29 вересня українські війська, ймовірно, майже завершили оточення російського угруповання в Лимані та перерізали критичні наземні лінії зв’язку (ГЛОКС), які підтримують російські війська в районі Дробишеве-Лиман. Про це йдеться у звіті американського інституту вивченні війни.

За словами аналітиків, російський військовий кореспондент повідомив, що українські війська прорвали російську оборону в районі Ставок, за 10 км на північ від Лиману і перерізали дорогу Торське-Дробишеве, яка є останнім шляхом постачання та виїзду для російських військ, які утримують лінію на захід від Лиману.

"Кореспондент назвав "надзвичайно складною" ситуацію для підрозділів підрозділу БАРС-13 і 752-го мотострілецького полку 20-ї загальновійськової армії, які, як повідомляється, тримають оборону в районі Дробишевого і в Лимані", — йдеться у звіті.

В ISW зазначили, що російські мілблогери заявляють, що українські війська атакують Лиман з трьох напрямків і перерізали росіянам доступ до критичної дороги Сватове-Лиман і без негайного підкріплення для військ РФ українські війська зможуть взяти Лиман.

Карта боїв станом на 29 вересня
Карта боїв в Україні станом на 29 вересня / ISW

В ISW наголосили, що на картах від 29 вересня не відображено повідомлення про оточення Лимана, тому що перші російські повідомлення про оточення Лимана українцями надійшли після 15:00 за східним часом. На картах ISW від 30 вересня буде вказана вся перевірена та актуалізована інформація щодо повідомленого оточення Лиману.

Інші ключові висновки Інституту вивчення війни:

  • Кремль продовжує порушувати заявлені ним процедури "часткової мобілізації" та суперечити своїм власним повідомленням, навіть визнаючи систематичні провали російської бюрократії лише через вісім днів після оголошення мобілізації.
  • Можливо, Білорусь готується прийняти новомобілізованих російських військовослужбовців, але навряд чи вступить у війну в Україні на боці Росії.
  • Українські військові зберігали оперативне мовчання щодо українських наземних маневрів у Херсонській області, але заявили, що російські війська розгортають новомобілізовані війська для посилення лінії фронту в Херсонській області.
  • Українські війська продовжували обстрілювати російські матеріально-технічні, транспортні та військові засоби в Херсонській області.
  • Російські війська продовжили наземні обстріли Донецької області.
  • Російські війська, ймовірно, збільшили використання безпілотників іранського виробництва Shahed-136 на півдні України.
  • Незалежна російська соціологічна організація Левада-Центр виявила, що майже половина опитаних росіян стурбовані мобілізацією, але підтримка російських військових дій лише трохи знизилася до 44%.
  • Українські чиновники знову висловили занепокоєння тим, що Кремль мобілізує громадян України в окупованих областях після заяви президента Росії Володимира Путіна про анексію.
Карта боїв в Україні станом на 29 вересня
Карта боїв в Україні станом на 29 вересня / ISW

Читайте також

Обстріли Дніпра, Миколаєва, Одеси, "фундаментальні питання" на РНБО. 219-й день війни. Онлайн

Залужний пропонує, аби Україна стала військовою державою за аналогією з Ізраїлем

У Брюсселі відбудеться шоста зустріч у форматі "Рамштайн": коли та що обговорюватимуть

У Пентагоні створять окремий департамент для допомоги Україні — NYT

На початок