У Пентагоні створять окремий департамент для допомоги Україні — NYT

У Пентагоні створять окремий департамент для допомоги Україні — NYT

ЗМІ
У Пентагоні створять окремий департамент для допомоги Україні — NYT
Фото: aa.com.tr

У Міністерстві оборони США мають намір створити нове командування для координації озброєння та навчання українських військових. Про це пише The New York Times з посиланням на власні джерела.

За словами кількох військових і адміністративних посадовців, цей підрозділ базуватиметься на американській військовій базі у Німеччині, а його командування здійснюватиме високопоставлений генерал.

Зазначається, що генерал-лейтенант Крістофер Донах’ю, який командував евакуацією США з Афганістану в серпні 2021 року, упродовж останніх кількох місяців непублічно координував значну частину військової допомоги США Україні. Він спілкувався з українськими генералами щодо їхніх потреб на полі бою та, спираючись на свій досвід роботи зі спецопераціями, надавав їм поради.

Однак за повідомленням представників Міноборони, Донахью та його командний штаб, які базувалися в Польщі та Німеччині з перших днів війни, наступного місяця планують повернутися до свого головного штабу у Форт-Брегг в Північній Кароліні.

Тож Пентагону знадобиться хтось інший, щоб очолити створювану командну структуру. Ім'я нового командувача поки що не називають.

Очікується, що новий департамент оптимізує систему навчання та допомоги, яка була терміново створена після російського вторгнення в Україну в лютому.

За інформацією джерел газети, голова Європейського командування ЗС США та Верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі, нещодавно представив Пентагону відповідний проєкт. Міністр оборони США Ллойд Остін і його помічники наразі ознайомлюються з планом і, ймовірно, приймуть остаточне рішення найближчими тижнями. Зазначається, що Білий дім і Пентагон підтримали такий підхід.

За словами нинішніх та колишніх високопосадовців США, нове командування, так само як і зобов’язання Пентагона надати Україні понад 16 мільярдів доларів військової допомоги, свідчить про те, що США очікують загрози з боку Росії проти України та її сусідів упродовж багатьох років.

"Це є визнанням реальності важливої місії допомоги українським партнерам у сфері безпеки. Крім того, це створить формальну структуру безпеки, якої зможуть дотримуватись наші союзники та партнери з точки зору передачі українцям свого обладнання та забезпечення навчання", — сказав колишній Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі адмірал Джеймс Ставрідіс.

Нове командування виконуватиме рішення, прийняті Контактною групою з питань оборони України (формат Рамштайн, — ред.).

Участь у місії, яка буде розташована у Вісбадені, в штаб-квартирі армії США в Європі, візьмуть близько 300 осіб. Значна частина навчання українських військових на системах озброєння США вже проходить саме там, або поблизу.

Зміни, які передбачається здійснити, спрямовані на надання імпровізованому з початку війни формату структури подібної до тієї, яка функціонувала в Іраку та Афганістані протягом останніх двох десятиліть.

Що відомо

Сенат США 29 вересня погодив законопроєкт про фінансування уряду до 16 грудня 2022 року, який передбачає зокрема і виділення 12,4 мільярда доларів нової допомоги Україні. Законопроєкт тепер мають підтримати у Палаті представників, а потім відправити на підпис президенту США Джозефу Байдену.

Читайте також

Обстріли Дніпра, Миколаєва, Одеси, "фундаментальні питання" на РНБО. 219-й день війни. Онлайн

"Білорусь дозволила розміщення російських військових баз на своїй території до 2025 року" — Латушко

У Брюсселі відбудеться шоста зустріч у форматі "Рамштайн": коли та що обговорюватимуть

На початок